Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Tania benzyna dla wszystkich, ale nie w Polsce

Tania benzyna to marzenie wszystkich kierowców. Kto niechciałby płacić na litr paliwa mniej niż pięćdziesiąt groszy? Na świecie są kraje, gdzie taka cena to nic nadzyczajnego a zmiana aktualnej sytuacji wywołuje rewolucje. Gdzie zatem można znaleźć tak tanie paliwo dla swojego samochodu?

Tania benzyna dla wszystkich, ale nie w Polsce
Kto chce płacić mniej niż złotówkę za litr?

Popularność posiadania samochodu

 

Samochód jest aktualnie najpopularniejszym i najwygodniejszym środkiem transportu, biorąc pod uwagę użyteczność i dostępność. Własne auto ułatwia załatwianie codziennych spraw oraz umożliwia dotarcie praktycznie do każdego miejsca, bez konieczności polegania na rozkładach jazdy komunikacji miejskiej czy wyszukiwania połączeń z trudnodostępnymi celami podróży.


Niestety, posiadanie samochodu na własność w dzisiejszych czasach można nazwać luksusem, ponieważ koszty utrzymania czterech kółek często wykraczają poza domowy budżet.

 

Koszty posiadania samochodu

 

Ubezpieczenie, regularne przeglądy, ewentualne naprawy, zmiana opon, koszty parkowania a przede wszystkim tankowanie składa się na pokaźną sumę minimum tysiąca złotych w miesiącu, wszystko zależy jednak od posiadanego modelu samochodu i pojemności silnika.

 

Benzyna stale drożeje, co dodatkowo utrudnia bycie kierowcą. Nic więc dziwnego, że wszyscy próbują znaleźć jak najtańsze rozwiązania dla swojego auta. Jednak najtańszej benzyny nie znajdziemy w Polsce ani w Europie, ponieważ od wielu lat pierwsze miejsce w rankingach cen paliw zajmuje Wenezuela.

 

 

Najtańsza benzyna na świecie jest w...Wenezueli


Wiele osób może zastanawiać się dlaczego właśnie Wenezuela ma najtańszą benzynę na świecie, której cena za litr nie przekracza czterdziestu groszy a zatankowanie silnika diesel kosztuje nawet dwa razy mniej. W tej kwestii nic nie zmieniło się od 1996 roku, kiedy Wenezuela walczyła z hiperinflacją.

 

Aktualnie nikt nawet nie rozważa możliwości podniesienia cen, w związku z historycznym rokiem 1989, kiedy zapowiedziany przez Carlosa Pereza trzydziestoprocentowy wzrost kosztów benzyny wywołał falę zamieszek i protestów w całym kraju, co zakończyło się śmiercią setek osób.

 

Posiadanie najniższych cen wiąże się jednak z konsekwencjami, z powodu ogromnego popytu na benzynę, wenezuelskie rafinerie nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości dla swoich mieszkańców, co zmusiło rząd do importowania surowca.

 

Gdzie jeszcze po tanią benzynę?

 

Wenezuela nie jest jednak jedynym krajem, w którym paliwo można tankować praktycznie za darmo, porównując ceny do europejskiej rzeczywistości. Mniej niż symboliczną złotówkę zapłacimy również w takich państwach jak Egipt, Kuwejt czy Katar.

 

Wśród tych krajów nie może oczywiście zabraknąć Arabii Saudyjskiej, która posiada jedne z największych rezerw czarnego złota i jest jednym z głównych eksporterów surowca na świecie, dzięki ogromnemu zainteresowaniu inwestorów.

 

Zrewolucjonizowana Libia również powoli wraca do gry i wkrótce produkowane i eksportowane ilości ropy wrócą do normalnego poziomu.

 

W Polsce o podobnym poziomie cen ciężko oczywiście marzyć, jednak nasza benzyna nie należy do najdroższych w Europie. Biorą pod uwagę nasz kontynent, Polska jest w pierwszej dziesiątce najniższych cen za litr paliwa (ciąg dalszy na następnej stronie).

 

1 / 3  Następna

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie