Tania majówka: 6 porad jak oszczędzać w długi weekend

Majówka to okres, na który czekamy z wytęsknieniem już od połowy kwietnia. Jak sprawić, aby nie wydając fortuny, spędzić wspaniale długi weekend? Poznajcie nasze sztuczki!

Tania majówka: 6 porad jak oszczędzać w długi weekend
Porady finansowe dla podróżników i wszystkich wyczekujących urlopu

Jak wydać mniej w długi weekend majowy

 

1. Dobrze zaplanuj wyjazd i transport!

Udana majówka to przede wszystkim uniknięcie korków, o które niezwykle łatwo podczas wiosennego długiego weekendu. Jeżeli jest to możliwe, postaraj się wyjechać o innej porze niż wszyscy. Dzięki temu oszczędzisz czas i paliwo. Radzimy sprawdzić warunki na drodze oraz pogodę, aby podróż przebiegła sprawnie i bez problemów.

 

2. Korzystaj ze zniżek i promocji, kiedy szukasz taniego noclegu!

Zainteresuj się rezerwacją pokoju wcześniej. Warto zapoznać się z ofertą serwisów z dostępnymi promocjami typu Groupon (www.groupon.pl). Tym sposobem mamy możliwość obniżenia kosztów naszego noclegu nawet o 20-30%. A może wybierzecie się na kamping?

 

3. Zamiast stołowania się na mieście - gotuj!

Majówka to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Dlaczego zatem nie zorganizować grilla, zamiast wydawać pieniądze w restauracjach i barach?

Samodzielne gotowanie to także doskonała forma integracji i zabawy całą rodziną. Nawet, jeżeli zdecydujecie się na częściowe przygotowanie posiłków (na przykład śniadań), jesteście w stanie całkiem sporo zaoszczędzić, a środki te można przeznaczyć na dodatkowe atrakcje.

 

4. Majówka za granicą? Może być taniej niż w kraju!

Jeżeli zainteresujecie się wystarczająco wcześnie szukaniem tanich biletów lotniczych, macie szansę na obniżenie swojej wycieczki nawet o kilkaset złotych. Polecamy wyszukiwarki i porównywarki cen biletów www.skyscanner.pl, www.fly4free.com, www.azair.eu.

Jeżeli majówka to Wasz ulubiony termin wakacyjny, jej zaplanowaniem zajmijcie się już wcześniej lub szukajcie ofert last-minute: dzięki temu będziecie mieć okazję do odwiedzenia egzotycznych zakątków za naprawdę niewielkie pieniądze.

 

5. Nie podróżuj na kredyt!

Nie sugerujcie się opinią, że majówka musi być „na bogato”. Jeżeli nie stać Was na drogi wyjazd, zaplanujcie równie ciekawy urlop o znacznie mniejszym budżecie.

Najgorsze co można zrobić, nie mając dostępnych środków, to dać ponieść się opinii tłumu i wykupić wakacje na kredyt. Uważajcie na wysoko oprocentowane pożyczki, ponieważ odsetki mogą niemiło zaskoczyć.

 

6. Rodzinna majówka

Majówka to także dobry pretekst, aby odwiedzić rodzinę w dalszym zakątku kraju. Tym sposobem nie tylko odświeżymy więzi z bliskimi, ale także zaoszczędzimy na noclegu. Oczywiście mile widziane są prezenty albo zaproszenie krewnych na kolację w ramach podziękowania za gościnę. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie