Spontaniczne pomysły na tanią noc sylwestrową

Kto nie ma jeszcze pomysłów na sylwestrową noc, może znajdzie ciekawą inspirację wśród naszych propozycji. Mniej lub bardziej spontaniczne, ale na pewno niedrogie rozwiązania dla niezdecydowanych.

Spontaniczne pomysły na tanią noc sylwestrową
Ograniczone fundusze a ostatnia noc roku

Pomysły na udanego Sylwestra nie zależą wcale, jak wielu się wciąż wydaje, od zasobności naszych portfeli, ale od kreatywności i spontaniczności zainteresowanych organizacją szalonej imprezy lub nietypowego wejścia w nowy rok. Jakie pomysły na ostatnią noc w roku warto przetestować tym razem, by uczynić ją niezapomnianą bez większego uszczerbku dla domowego budżetu?

Pomysły na niedrogi Sylwester

 

Wyjedź z miasta

Sylwester nie musi oznaczać kolejnej nudnej domówki u rodziców, marznięcia na miejskim rynku pod sceną koncertową lub wielkiego balu maskowego.

Wszyscy, którzy chcieliby spędzić ostatnią noc w roku nieco inaczej, nie wydając przy okazji fortuny, mogą spróbować Sylwestra w góralskiej lub leśnej chacie przy blasku kominka oświetlającego drewniane ściany i grube warstwy śniegu zalegającego na oknach. Aromatyczny grzaniec, ognisko z pieczonymi kiełbaskami i prawdziwy zimowy kulig coraz częściej znajdują się w ofercie biur podróży lub prywatnych właścicieli organizujących kameralne i nietypowe zabawy sylwestrowe. Wypytajcie również znajomych lub poproście o pomoc rodziców, którzy być może mają przyjaciół chętnych do udostępnienia wam własnego domu lub wakacyjnej chatki z ogrzewaniem. Wystarczy obietnica zadbania o wypożyczone miejsce oraz posprzątanie po Sylwestrze.

Jeśli nie chcemy korzystać z zewnętrznych oferty lub nie mamy możliwości wynajęcia domu poza miastem, możemy spróbować urządzić kulig czy ognisko w tę szczególną noc na własną rękę, w gronie najbliższych znajomych. Szampan pity wśród puchowego śniegu rozjarzonego blaskiem ogniska z pewnością będzie smakował wyjątkowo.

Nietypowe pomysły na Sylwestra to również domena gospodarstw agroturystycznych, w których za nieduże pieniądze spędzimy ostatnią noc w roku na łonie natury, obok żywych osiołków śpiących na sianie, puchatych warstw śniegu, blasku ognisk i domowej roboty pysznych regionalnych wypieków.
 

Domówka we własnym stylu

Tradycyjne domowe imprezy zastąpić można przyjęciami tematycznymi. Tego typu świętowanie, ze względu na jego składkowy charakter, nie powinien stanowić wielkiego obciążenia dla domowego budżetu, może za to stać się świetną okazją do celebrowania nadejścia nowego roku w gronie najbardziej lubianych przez nas osób.

Świetnym pomysłem na temat domowej imprezy może być zarówno szalony styl lat 70’ - nieco kiczowate cekiny, dżinsowe dzwony, wymyślne peruki i podrygi w rytm tanecznego disco mogą przynieść dużo śmiechu i radości wszystkim zgromadzonym, jak i nonszalancja i tajemniczość kojarzących się z karnawałem balów maskowych.
 

Nowy rok jak film

Dobrym pomysłem na Sylwestra dla wszystkich tych, których niekoniecznie cieszą wystawne imprezy, tańce i strzelające wysoko korki szampana może być również domowy lub kinowy maraton filmowy. Wyświetlane na dużym ekranie kolekcje świątecznych przebojów albo nastrajających pozytywnie komedii umożliwią zorganizowanie miłego wieczoru dla znajomych przy niewielkich kosztach.

Ostatnia noc roku może stać się pretekstem do wspominek przy albumach ze zdjęciami albo nostalgicznym powrotem do dzieciństwa dzięki wyświetlanym na starym projektorze bajkom i baśniom.
 

Doceń lokalne miejsca

Nie masz planów? Odwiedź pobliskie bary czy puby. Większość z nich na pewno będzie otwarta z miejscem na potańczenie, rozmowę czy dobrego drinka. Nawet jeśli za wstęp konieczne będzie dokonanie opłaty, często wydaną kwotę możesz wykorzystać w barze. Może załapiesz się na noworoczne karaoke, imprezę termatyczną albo spotkasz dawno niewidzianego sąsiada?
 

Spontaniczna podróż w nieznane

Sylwestra można spędzić również w podróży – niekoniecznie dalekiej. Egzotyczne palmy niekoniecznie kojarzą się z magią świąt i pożegnaniem odchodzącego roku. Jeśli odpowiednio wcześnie pomyślimy o planach na ostatnią noc w roku, bez problemu znajdziemy niedrogie bilety lotnicze do pięknych europejskich stolic.

Sylwester pod pięknie oświetloną Wieżą Eiffla czy wśród maskowych przyjęć Wenecji na pewno sprosta naszym oczekiwaniom. Odnówcie stare znajomości z emigrantami wśród swoich znajomych - być może wzamian za paczkę z Polski, uda Wam się wynegcjować darmowy nocleg.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie