Jak znaleźć tanie a dobre restauracje?

Szukasz miejsca, gdzie serwowane danie są nie tyle smaczne, ale i niedrogie? Podpowiadamy jak zlokalizować restauracje warte grzechu?

Jak znaleźć tanie a dobre restauracje?
Kilka porad dla lubiących zjeść dobrze, a tanio

Skosztowanie przysmaków regionalnych kuchni polskich i zagranicznych zakątków jest jednym z najprzyjemniejszych elementów podróży. Większość z nas w czasie wakacyjnych wojaży szuka nie tylko restauracji z duszą serwujących pyszne jedzenie, ale przede wszystkim takich, które nie wywiercą w portfelach głębokich dziur.
 

4 porady jak wybierać tanie a dobre restauracje

 

Skorzystaj z doświadczenia innych

Szukając idealnego miejsca na obiad czy wakacyjny eksperyment z egzotyczną kuchnią, warto zajrzeć na popularne portale internetowe poświęcone podróżom (np. Tripadvisor, Tourismtome czy Zomato).

Na tego typu stronach turyści chętnie wymieniają się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi hoteli czy miejsc wartych odwiedzenia w wybranym zakątku świata. Dzięki zamieszczanym na stronach opiniom łatwiej nam będzie znaleźć tanie restauracje oferujące smaczne potrawy.

Po skorzystaniu z wybranej oferty możemy na ulubionym portalu zamieścić własny komentarz, pomagając innym w podjęciu właściwej decyzji.

 

Unikaj nachalnej reklamy

Restauracje wydające ogromne sumy na reklamy swojej oferty w telewizji czy na popularnych portalach internetowych najczęściej nie należą do tanich – wydane na promocję pieniądze próbują bowiem odbić sobie na cenach znajdujących się w menu potraw.

Nachalnie reklamowane obiekty wcale nie muszą też należeć do tych serwujących najsmaczniejsze dania – być może usilna promocja jest im niezbędna, bo wieści o pysznym jedzeniu nie rozprzestrzeniają się samoistnie dzięki zadowolonym z jakości obsługi klientom? Dobre i tanie restauracje często nie mają głośnych kampanii reklamowych.

 

Zapytaj miejscowych

Dobre i tanie restauracje najlepiej będą nam w stanie polecić rodowici mieszkańcy miejsca, które odwiedzamy.

Najlepsze zakątki serwujące lokalne przysmaki często umykają oczom turystów desperacko pragnących zobaczyć jak najwięcej w ciągu dwudniowego pobytu, są za to dobrze znane stołującym się w nich na co dzień mieszkańcom.

O niedrogie restauracje z pysznymi kąskami w menu warto zapytać w lokalnym sklepiku czy na straganie gwarnego miasta.

 

Mniej znaczy więcej

Dobre restauracje najczęściej nie mają w swojej ofercie całej gamy różnorodnych produktów. Ich siłą jest specjalizacja i specyfikacja, dlatego oferta dań ogranicza się często jedynie do kilku charakterystycznych dla miejsca pozycji.

Dobre restauracje serwujące przysmaki kuchni chińskiej nie powinny więc mieć w swojej ofercie kotleta schabowego z ziemniakami i podwójnym zestawem surówek.

Szukajmy miejsc, w których karta dań nie obejmuje kilkunastu stron, a zwiększymy swoje szanse na znalezienie niedrogiego, ale naprawdę dobrego miejsca.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie