Pomysły na tanie ferie zimowe

Jak zorganizować tanie ferie zimowe i zapewnić dzieciom zasłużony odpoczynek, przy okazji świetnie się bawiąc?

Pomysły na tanie ferie zimowe
Jak oszczędzić na zimowym wyjeździe rodzinnym?

Ferie zimowe to dla dzieci czas zasłużonego odpoczynku od zajęć szkolnych. Niektórzy rodzice decydują właśnie w tym okresie wziąć urlop w pracy, by spędzić trochę czasu z rodziną. Inni chcą zapewnić swoim pociechom jak najwięcej rozrywek. Jak zorganizować tanie ferie?

Zimowy wyjazd rodzinny

Wyjazd do zimowego kurortu nie musi być drogi.

  • Ważne, by nieco wcześniej poszukać interesujących nas ofert. Możemy je znaleźć na przykład na stronach organizujących zakupy grupowe. Proponowane tam ceny są często konkurencyjne w porównianiu do standardowych ofert wyjazdów.
  • Nie musimy udawać się w najbardziej oblegane miejsca. Bukowina Tatrzańska zapewnia piękne zimowe wrażenia, a nie jest tak droga jak popularne Zakopane.
  • Wynajem sprzętu sportowego wiąże się oczywiście ze sporymi wydatkami, zjazdy na nartach nie są jednak jedyną atrakcją zimowych kurortów. Możemy spędzić czas na spacerach specjalnie do tego przeznaczonymi szlakami, wdychając zdrowe górskie powietrze.

Tanie ferie można zorganizować, wybierając nie oblegane zimową porą górskie lokalizacje, ale weekendowy wypad do pobliskiego miasta, którego zakątków w biegu codziennych wydarzeń nie udało nam się jeszcze poznać, lub wysyłając dzieci na sobotę i niedzielę do dawno nieodwiedzanych dziadków.

Tanie ferie w miejscu zamieszkania

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zimowy wyjazd, poszukajmy atrakcji w naszym miejscu zamieszkania.

  • W wielu miastach na okres ferii powstają lodowiska. Wstęp na nie nie jest drogi, a zabawa w gronie przyjaciół może należeć do naprawdę udanych, szczególnie, gdy dopiero zaczynamy przygodę z szusowaniem na lodzie.
  • Dzieci, które na co dzień nie mają na to czasu, można zapisać również na zajęcia na basenie, wspinaczkę na ściankach czy pojedynczą wizytę w aquaparku.
  • Miejskie i gminne ośrodki kultury organizują wiele niedrogich zajęć dla dzieci i młodzieży. Pociechę można zapisać na kurs gotowania, szydełkowania czy tańca.
  • W okresie zimowego odpoczynku liczyć można również na dodatkowe zajęcia szkolne, na przykład wprowadzające dzieci w świat fizyki czy chemii w prosty i zabawny sposób.
  • Niezastąpioną rozrywką jest zawsze wspólne, rodzinne lepienie bałwana czy zjazdy z pobliskich górek na sankach. Jeśli śniegu zabraknie, pokażmy dzieciom ciekawe wystawy, parki, odkryjmy z nimi interesujące zakątki naszego miasteczka, zbudujmy z nimi karmnik i nauczmy dokarmiać zimujące w Polsce ptaki.

Wspólne spędzanie czasu nie musi ograniczać się do wyjazdu. Najważniejsza jest przecież bliskość i uwaga osób, które kochamy! 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie