Jak wyprawić tanie imieniny z klasą

Składamy najlepsze życzenia wszystkim solenizantom, którzy obchodzą imieniny w tym miesiącu. Przy okazji polecamy zapoznać się z poniższymi wskazówkami, które ułatwią organizację taniej i niezapomnianej imprezy.

Jak wyprawić tanie imieniny z klasą
Strategia organizacji taniej imprezy

Załóżmy od razu na wstępie: rezygnujemy z organizacji przyjęcia w lokalu. Zazwyczaj decyzja ta wiąże się z wysokimi kosztami, które bez problemu można ograniczyć, jeżeli odprawimy nasze imieniny w domu.

Przedstawiamy kilka porad, które pozwolą na organizację taniej i wyjatkowej imprezy. Niech nasze imienimy pozostaną w pamięci naszych gości.

1. Termin imienin

Jeżeli planujesz większe przyjęcie, nie decyduj się na organizację imprezy w tygodniu. Nikt nie lubi wstawać wcześnie do pracy czy szkoły po przyjęciu. Najlepiej zaplanować imieniny w dniu wolnym od pracy. Jeżeli natomiast myślisz o kameralnym spotkaniu z najbliższymi przyjaciółmi, wybierz odpowiednią godzinę. Przemyśl, ile potrzebujesz czasu na przygotowanie. Nie dopuść do sytuacji, żeby zaproszeni goście czekali, aż wszystko będzie gotowe.

2. Zaproszenie

Jeżeli już wiesz, kogo zaprosisz, nie zwlekaj z zaproszeniem. Im wcześniej dowiesz się, ile osób przyjmie zaproszenie na imienimy, tym więcej czasu zdobędziesz na przygotowania. Zaplanuj, kiedy udasz się na zakupy i który sklep oferuje najtańsze produkty. Pamiętaj także o odpowiedniej formie zaproszenia. Polecamy oryginalne, własnoręcznie wykonane zaproszenia. Jest to rozwiązanie tanie i na pewno pozostanie w pamięci naszych gości.

3. Ekonomiczne menu

Doskonale wiadomo, że na jedzeniu zaoszczędzimy najwięcej, jeśli zdecydujemy się na imieniy w domu. Jeżeli już wiesz, kto potwierdził przybycie, postaraj się dowiedzieć, czy istnieją potrawy, których nie lubią goście albo są uczuleni na pewne produkty spożywcze. Nie ma nic gorszego, jak widok osoby, która cierpi, ponieważ nie może tknąć naszego fantastycznego kurczaka z żurawiną.

Zrób listę potraw oraz produktów, które potrzebujesz. Postaraj się zrobić wstępny kosztorys. Jeżeli uznasz, że któraś z pozycji jest zdecydowanie za droga, spróbuj zastąpić ją tańszą wersją. Wcześniejsza wizyta w supermarkecie ułatwi zadanie, a także może uzmyslowić nam, na co aktualnie są promocje.

4. Napoje

Jeżeli imieniny mają być zakrapiane, postaraj się wcześniej zorientować, czy pobliskie sklepy oferują aktualnie jakieś promocje na wybrane trunki. Bardzo często kupimy wybrane napoje i alkohol znacznie taniej. Polecamy zrobić domowe drinki z wykorzystaniem ziół i brązowego cukru, a zamiast soków w kartonach i napojów gazowanych, przygotować dzbanki z wodą z cytryną i mietą albo domową lemoniadę.

5. Muzyka i zabawa

Aby nasze imienimy zyskały sławę, wymyślmy ciekawe gry i zabawy. Czasem zwyczajne karaoke na youtube staje się punktem kulminacyjnym przyjęcia i tematem rozmów gości przez wiele dni po imprezie. Zorganizuj dobrą muzykę. Jeżeli nie masz płyt, znajdź przyjemną playlistę w Internecie. Do spokojnej kolacji dobrze jest puścić relaksacyjny jazz, a jeżeli planujemy imieniny w rytmie disco – dynamiczne rytny porwą do tańca każdego gościa.

Życzymy udanej i pełnej radości imprezy!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie