Jak tanio a oryginalnie zapakować prezent?

Wszyscy lubimy miłe niespodzianki, szczególnie jeśli otrzymujemy je w ciekawym i niebanalnym opakowaniu. Jak przygotować prezenty i zaskoczyć naszych bliskich?

Jak tanio a oryginalnie zapakować prezent?
Zapomnij o zwykłym opakowaniu i daj się ponieść kreatywności!

Udany prezent to nie tylko ten, który ucieszy obdarowywanego zawartością, ale również sprawi przyjemność samym odpakowywaniem – jak wiadomo bowiem oczekiwanie na przyjemność, a tym z pewnością jest przedzieranie się przez kolejne warstwy szeleszczącego papieru do kryjącego się wewnątrz podarunku – też jest przyjemnością. Jak niebanalnie i ładnie zapakować prezent, nie wydając przy okazji fortuny?

W prostocie opakowania prezentu - siła

Coraz większą popularnością cieszą się opakowania przywodzące na myśl przesyłki pocztowe sprzed lat. Owinięte w szary papier i obwiązane sznurkiem prezenty mają w sobie sentymentalny urok.

Prostota opakowania, jakim jest szary papier (a nawet zwykła biała kartka papieru czy gazeta) pozwalają nam jednak również na wymyślne formy przyozdobienia prezentu – do tak minimalistycznej formy pasuje bowiem prawie wszystko. W sznurek wpleść można komponujące się kolorystycznie z brązowawym papierem laskę cynamonu, lukrowany piernik czy gałązkę świerku. Papier przyozdobić można kojarzącymi się świątecznie wysuszonymi plastrami pomarańczy, jemiołą albo ziarenkami aromatycznej kawy.

A może zamiast taśmy klejącej wykorzystać ciemny wosk lub lak i zapieczętować paczkę?

Kolorowy papier

Kolorowe sklepowe opakowania są często na tyle bogate, że nie wymagają dodatkowych ozdób – wystarczy więc, że dodamy do nich małą świąteczną bombkę czy drewnianą choinkę, by nadać im niepowtarzalny świąteczny charakter.

Kolorowe opakowania bez problemu wykonamy również sami – wystarczą nożyczki, klej lub taśma klejąca i papier kolorowy (a może wycinki z gazet?). Różnej wielkości i kształtów fragmenty papieru możemy dowolnie składać w patchworkowe, pop-artowe opakowanie dla prezentu.

Niestandardowo jak na prezent

Prezent zapakować można również mniej tradycyjnie.

  • Jeśli mamy w domu kawałek materiału, możemy wykorzystać tkaninę do przygotowania miłego w dotyku, puchatego opakowania.
  • Przy odrobinie czasu i regularnym kształcie prezentu możemy pokusić się o owinięcie go sznurkami kolorowej włóczki.
  • Obtul opakowanie świeżymi gałązkami świerku i przewiąż granatową wstążką.
  • Ciekawie zaprezentuje się również folia wypełniona kolorowymi ścinkami, watą przywodzącą na myśl śnieg lub wyciętymi z papieru śnieżynkami, w której umieścimy prezent.
  • A może narysujemy na prostym opakowaniu Świętego Mikołaja, renifera lub bałwanka i doczepimy do paczki własnoręcznie wykonany, trójwymiarowy element – czapkę Gwiazdora, rogi Rudolfa albo marchewkowy nos śnieżnego bałwanka?
  • Prezent można również wykleić kamyczkami, cukierkami, orzechami czy konfetti, aby nadać mu nieco inny wygląd.
 

Niezwykłe zwykłe pudełko

Wspomnieliśmy o radości z otwierania prezentu - dlaczego nie dodać do zabawy nieco tejmnicy? Jednym ze znanych sposobów jest wykorzystanie dużego pudła dla małego prezentu. Wnętrze możemy wypełnić balonami, pogniecionymi gazetami czy ręcznie przygotowanymi ozdobami.

Prezent można również umieścić w kilku pudełkach różnych wielkości i zamienić opakowanie w tekturową matrioszkę. Tajemnicy doda także sklejenie kartonu w nieoczekiwaną formę i obklejenie z zewnątrz, aby ukryć łączenia. 

Pięknie opakowany prezent to nie kwestia pieniędzy – najładniejsze rzeczy powstają bowiem wtedy, gdy w ich przygotowanie wkładamy serce i pasję. Oryginalne opakowania świątecznych podarunków bez problemu przygotujemy sami w domu, wykorzystując własne zdolności manualne i kojarzące się z Bożym Narodzeniem naturalne ozdoby.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie