Pomysły na tanie podróżowanie po wybrzeżu Polski

Aby odpocząć podczas urlopu na plaży wcale nie musimy planować zagranicznego wyjazdu. Równie atrakcyjną, a przy tym niedrogą formą spędzenia wolnego czasu może być wyjazd nad nasze polskie morze. Sprawdź najciekawsze propozycje na tanie podróżowanie po wybrzeżu Bałtyku.

Pomysły na tanie podróżowanie po wybrzeżu Polski
Wymarzony urlop nad polskim morzem

Wydawać się może, że niemożliwym jest spędzenie wymarzonego urlopu mając do dyspozycji niewielkie zasoby finansowe. Tanie podróżowanie jest jak najbardziej możliwe i wcale nie trzeba oszczędzać przez cały rok, aby wybrać się w nieznane, poznać interesujące miejsca oraz świetnie się bawić. Przedstawiamy pomysły na niskobudżetowy urlop nad Morzem Bałtyckim.
 

Tanie podróżowanie - jak dotrzeć na wybrzeże?

Zanim dojdziemy do sedna jakim jest tanie podróżowanie po wybrzeżu, musimy wybrać odpowiedni środek transportu, aby tam dotrzeć. Wyjeżdżając przykładowo z Warszawy możemy się spodziewać następujących wydatków w zależności od rodzaju transportu:
 
  • samochód – to koszt minimum 120-150 zł w zależności od ilości pasażerów oraz doboru trasy
  • autobus – koszt biletu to ok. 40 zł, latem często organizowane są oferty promocyjne
  • pociąg - koszt biletów nad morze waha się od 30 do 70 zł w zależności od aktualnej oferty promocyjnej organizowanej przez PKP
  • samolot – bilety lotnicze możemy zakupić już od 70 zł wzwyż
 

Tanie podróżowanie nad polskim morzem

 

Błogi spokój

Planując wyjazd nad morze niekoniecznie musimy planować rezerwację noclegów w dużych, nadmorskich kurortach takich jak Władysławowo, Ustka czy Międzyzdroje. Mniej znane, zaciszne miejscowości będą wspaniałą odskocznią od tłumu turystów, zatłoczonych plaż i długich kolejek po świeżą rybę. Koszt pobytu w takich miejscach będzie nawet dwukrotnie mniejszy, a zaoszczędzone kwoty możemy wydać na inne przyjemności bądź odłożyć na kolejny niskobudżetowy wyjazd.

Na uwagę zasługują szczególnie takie miejscowości jak Kadyny oferujące wyjątkowo czystą plażę, Sarbinowo kuszące błogą ciszą, Smołdziński Las w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego czy Śmiechów gwarantujący kontakt z naturą.

Pobyt w mało znanych miejscowościach to również fantastyczna alternatywa dla wylegiwania się na przepełnionej plaży. Bez problemu skorzystamy tam z takich atrakcji jak jazda konna, wieczorne ogniska i spacery po bezludnej plaży, a w razie potrzeby zawsze możemy podjechać do tętniących życiem kurortów.

 

Niekoniecznie w sezonie

Bałtyk to nie tylko lato i plażowanie. Wyjazd po sezonie jest doskonały jeśli chcemy poznać morskie miejscowości bez zbędnego tłoku i zamieszania. Jeszcze w październiku jesteśmy w stanie pięknie się opalić i nacieszyć promieniami słonecznymi, a wyjazd zimą również będzie miał swój urok. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli pospacerować plażą pokrytą śniegiem czy zakochać się w ośnieżonym i magicznym Gdańsku.

Wyjazd zaplanowany w takim terminie będzie o wiele tańszy niż w miesiącach letnich. W wysokim sezonie niedrogie noclegi są rezerwowane natychmiastowo, a ceny często zawyżane. Poza sezonem mamy większy wybór oraz przystępny zakres cen.

 

Tanie podróżowanie rowerem

Trasa EuroVelo (EV10) czyli Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 to idealny pomysł na tanie podróżowanie dla aktywnych osób, chcących poznać najpiękniejsze zakątki wybrzeża z punktu widzenia dwóch kół. Szlak rozpoczyna się w Świnoujściu, biegnie m.in. przez Kołobrzeg, Darłowo i Gdańsk, a kończy się w przygranicznej miejscowości Gronowo. Dla chętnych istnieje oczywiście możliwość kontynuacji wyprawy wzdłuż basenu Morza Bałtyckiego, poza granicami Polski.

Poruszając się rowerem, omijając restauracje przeznaczone dla turystów i śpiąc pod namiotem bądź rezerwując noclegi poprzez popularny serwis Couchsurfing jesteśmy w stanie za naprawdę niewielki koszt przeżyć niezapomniane wakacje i poznać najpiękniejsze zakątki wybrzeża Polski.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie