Ubezpieczenie motocykla - nie zastanawiaj się, wykup

Ubezpieczenie motocykla to obowiązek każdego kierowcy. Podobnie jak ubezpieczenie samochodu, zgodnie z prawem także motocykle muszą posiadać OC, jednak warto również wziąć pod uwagę inne pakiety. 

Ubezpieczenie motocykla - nie zastanawiaj się, wykup
Ubezpieczenie motocykla jest bardzo przydatne

Bezpieczny motocykl

Obserwując statystyki dotyczące wypadków drogowych, nie mamy wątpliwości - naszą maszynę należy ubezpieczyć. Obowiązkowym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie OC, dodatkowymi ubezpieczeniami, którymi warto się zainteresować są AC, NNW i Assistance.

Główną przyczyną wypadków motocyklowych jest błąd kierowcy (50%), 42% kierowców w momencie wypadku jest pod wpływem alkoholu, a przyczyną nr 1 wypadków motocyklowych jest jazda pomiędzy dwoma samochodami. Ubezpieczenie motocykla jest bardzo ważne, szczególnie gdy sam ponosisz winę za uszkodzenie innego pojazdu na drodze lub gdy sprawca uszkodzeń nie jest znany. Dodatkowo, ubezpieczenie jest przydatne gdy uszkodzenia są skutkiem zderzenia ze zwierzętami lub są skutkami żywiołów (np. powodzi, wybuchu, pożaru), nie wspominając o kradzieży Twojego pojazdu.

Jedź ostrożnie!

Oprócz ostrożnej jazdy, istnieje kilka innych sposobów, aby zabezpieczyć się przed skutkami wypadków, są to przede wszystkim:

  • używanie kasku,
  • używanie specjalistycznych kombinezonów,
  • używanie rękawic,
  • używanie reflektorów,
  • używanie tarczy hamulcowej,
  • używanie odpowiednich opon oraz amortyzatora

Ubezpieczenie motocykla wymaga dostarczenia pewnych informacji, od których zależy między innymi wysokość składek ubezpieczeniowych. Pierwsza porcja informacji jest bezpośrednio związana z motocyklem, czyli rok produkcji, czy motocykl został sprowadzony z zagranicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jaki jest jego przebieg i wiele innych. Jeżeli chodzi o dane kierowcy, ubezpieczyciel wymaga detali dotyczących wieku kierowcy (im kierowca młodszy tym wyższa składka ubezpieczenia), płci czy też czasu od jakiego kierowca posiada prawo jazdy.

Posiadanie motocykla to ogromna przyjemność, ale należy pamiętać o dość wysokich kosztach jego eksploatacji, takich jak właśnie jak jego ubezpieczenie. Ubezpieczenie motocykla, nawet te nieobowiązkowe, są dla kierowcy bardzo ważne, z uwagi na charakter pojazdu, jakim się porusza. Znacznie łatwiej o wypadek drogowy, jeżeli prowadzimy motocykl. Należy pamiętać o tych aspektach przy zakupie jednośladu.

Motocykl oraz jego ubezpieczenie możesz sfinansować dzięki kredytowi samochodowemu »