Uproszczone procedury, czyli kredyt dla firm na oświadczenie

Poszukując dodatkowych pieniędzy dla swojego biznesu, często spotykamy kredyt dla firm na oświadczenie. Kto może liczyć na uproszczone procedury kredytowe?

Uproszczone procedury, czyli kredyt dla firm na oświadczenie
Jak otrzymać kredyt dla firm na oświadczenie?

Starając się o kredyt dla swojej firmy, właściciele najczęściej poszukują najprostszych rozwiązań, które szybko pozwolą im na otrzymanie potrzebnych pieniędzy. Kredyt dla firm na oświadczenie, który dostępny jest w kilku bankach, skraca procedury kredytowe i umożliwia przyśpieszenie otrzymania gotówki na wydatki związane z działalnością przedsiębiorstwa.

 

Zastanówmy się czym jest kredyt dla firm na oświadczenie

 

Składając wniosek o kredyt dla firm na oświadczenie, właściciel przedsiębiorstwa najczęściej nie będzie zobowiązany do kompletowania licznych zaświadczeń odnośnie sytuacji finansowej firmy a bank poprosi jedynie o oświadczenie o uzyskiwanych dochodach

 

Zalety? Formalności ograniczone do minimum. Niestety, oznacza to najczęściej brak dostępności dla młodych firm, które nie posiadają historii finansowej. Banki często wymagają pewnego stażu obecności na rynku, co pozwala im realnie ocenić ryzyko związane z przekazaniem pieniędzy nowemu kredytobiorcy. 

 

 

Potrzebne dokumenty

 

Zdarzają się jednak wyjątki, ponieważ na rynku można już znaleźć kredyt dla firm na oświadczenie na start, czyli przygotowany dla przedsiębiorstw dopiero rozpoczynających swoją działalność. Na jakiej podstawie udzielane są takie kredyty? Do najczęściej wymaganych dokumentów należą:

 

  • oświadczenie o dokonaniu wpłat do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, związanych z rozpoczęciem działalności 
  • oświadczenie majątkowe 
  • szczegółowy biznes plan
  • oświadczenie o braku posiadania zaległości finansowych
  • PIT - rozliczenie podatkowe za ostatni rok działalności

 

Istnieją również oferty, w których ocena zdolności kredytowej przedsiębiorstwa odbywa się na podstawie wybranych przez bank czynników. Wymagane oświadczenia zostaną nam przedstawione na spotkaniu z doradcą, który po rozmowie z właścicielem lepiej zrozumie sytuację i potrzeby naszej firmy.

 

Taki kredyt dla firm na oświadczenie znajdziemy np. w FM Banku. Kredyt na start, który jest dostępny dla przedsiębiorstw rozpoczynających swoją działalność, można uzyskać bez zabezpieczeń czy poręczycieli. Podobny kredyt na start znajdziemy w Idea Banku, który nowym graczom rynkowym oferuje wysoką kwotę w zamian za zabezpieczenie na nieruchomości.

 

 

Jakie inne firmy mogą liczyć na kredyt na oświadczenie?

 

Warto zainteresować się ofertą banku, w którym nasze przedsiębiorstwo posiada konto firmowe. Posiadając regularne wpływy na rachunek, można uzyskać atrakcyjną propozycję kredytu obrotowego czy linii kredytowej, nawet bez konieczności przedstawiania oświadczeń w banku.

 

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań finansowych dla klientów biznesowych. Nie zapomnij jednak, iż szukając odpowiedniego produktu dla swojej firmy, warto przeanalizować wszelkie możliwości.

 

 

Czytaj więcej:

Uproszczone zarządzanie finansami przedsiębiorstwa »

Uproszczone zarządzanie kosztami przedsiębiorstwa »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie