W którym banku dostaniemy najlepsze konto dla firm?

Zamierzasz rozpocząć własną działalność gospodarczą i potrzebujesz konta w banku? Zobaczmy w jakim banku dostaniesz najlepsze konto dla firm!

W którym banku dostaniemy najlepsze konto dla firm?
Wybór banku kluczowy dla nowo powstającej firmy!

W początkowym okresie prowadzenia działalności gospodarczej liczy się każda złotówka, gdyż zainwestowany kapitał jeszcze przez jakiś czas najprawdopodobniej nie będzie przynosił zysków. Z tego względu przedsiębiorcy będą starali się o najlepsze konto dla firm, o najniższych opłatach.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla firm?

 

Niejeden klient zwróci uwagę na fakt, że może najlepsze konto dla firm nie musi oznaczać, że będzie ono najtańsze. Przy wyborze odpowiedniego banku, klienci mogą się sugerować oczywiście także innymi kryteriami, takimi jak jakość obsługi klienta oraz dostępność innych produktów. Niektórzy przedsiębiorcy dokonują wyboru z myślą o tym, żeby wszystkie transakcje ulokować w jednym banku, dla wygody oraz oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Z tego względu klienci wybierający najlepsze konto dla firm mogą starać się zwrócić uwagę na cały obraz banku. Jeden przedsiębiorca na podstawie wcześniejszych doświadczeń z daną instytucją finansową będzie chciał otworzyć konto firmowe w danym banku, bez zwracania uwagi na koszty prowadzenia rachunku. Dla innego klienta może być istotny dostęp do kredytów czy oferowane produkty oszczędnościowe i inwestycyjne, gdyż zamierza w niedalekiej przyszłości wystąpić o pożyczkę lub odpowiednio zainwestować gotówkę. 

 

Kryteria wyboru konta firmowego mogą być sprawą osobistą, lecz dla dużej części nowych przedsiębiorstw koszty prowadzenia rachunku będą kluczowe przy podejmowaniu decyzji. Przy analizie dostępnych kont, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka punktów:

 

  • opłaty za prowadznie rachunku bankowego (najlepiej jeśli jest bezpłatne),
  • darmowe wypłaty z bankomatów,
  • opłata za wydanie karty debetowej i kredytowej,
  • konto oczędnościowe,
  • inne zachęty stosowane przez bank

 

Rozwiązanie godne polecenia

 

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej punkty, chciałabym zwrócić uwagę na konto firmowe w Idea Banku, które wygląda najatrakcyjniej wśród kont dostępnych na rynku. Bank posiada kilka typów kont firmowych dla jednoosobowej działalności oraz dla spółek. Konto Idealna Firma jest całkowicie bezpłatne. Ponadto wypłaty z bankomatów oraz wydanie karty debetowej nie są obłożone żadnymi kosztami. W koncie Firma to Zysk dodatkowo, poza bezpłatnym prowadzeniem rachunku i bezpłatną kartą oraz wypłacaniem z bankomatów, otrzymamy także oprocentowanie na koncie od 2 do 3,5%.

 

Biorąc pod uwagę opłaty, Idea Bank posiada w ofercie wiele produktów dopasowanych do potrzeb nowych przedsiębiorstw. Poza rachunkami dla firm dysponuje innymi ofertami, pośród których każdy przedsiębiorca znajdzie coś odpowiedniego dla swojej firmy.

 

Szukając odpowiedniego konta dla firm warto jednak porównać kilka dostępnych rozwiązań. Sprawdź, które konto będzie najodpowiedniejsze dla Twojego przedsiębiorstwa »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie