Wady jakie posiada karta kredytowa

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą jak rozsądnie z niej korzystać. Sprawdźmy jednak o czym warto pamiętać, sięgając po kartę kredytową.

Wady jakie posiada karta kredytowa
Czy karta kredytowa to odpowiedni środek płatności dla każdego?

Karta kredytowa jest bardzo popularnym środkiem płatniczym. Jest produktem bankowym o wielu zaletach, ale tylko wówczas, kiedy wiemy w jaki sposób z niej skorzystać. 

 

Jeżeli nie znamy zasad na jakich funkcjonuje, niestety jej używanie może nas wiele kosztować i wpędzić w kłopoty finansowe.

 

Jak płacić kartą kredytową i nie stracić?

 

Karta kredytowa spoczywa w Twoim portfelu. Decydujesz się ją użyć, o czym musisz pamiętać? 

 

Poniżej lista rad, z którymi warto się zapoznać zanim zdecydujemy się na zakupy przy użyciu karty kredytowej:

 

1. Karta kredytowa to jeden z najdroższych produktów na rynku, oprocentowanie zarówno operacji gotówkowych jak i bezgotówkowych jest dość wysokie, sięga nawet 18% rocznie.

 

2. Okres bezodsetkowy, czyli tzw. grace period to tylko około 56 dni, możesz go wykorzystać jedynie, gdy spłacasz całość kredytu jednorazowo. Robiąc zakupy na wysokie kwoty uniemożliwia więc skorzystanie z tej opcji.

 

3. Pamiętaj, że jeżeli nie chcesz lub nie możesz spłacić kwoty w całości, odsetki będą naliczane od momentu, kiedy dokonałeś zakupu przy użyciu karty kredytowej.

 

4. Jeżeli będziesz spłacać ratę zobowiązania w czasie, ale w niższej kwocie niż została wyznaczona przez bank, oznacza to oprócz odsetek, także karę do zapłaty.

 

5. Spłata po wyznaczonym czasie również obarczona jest karą.

 

6. Oprocentowanie transakcji bezgotówkowych zazwyczaj jest różne od tego dla transakcji gotówkowych, szczególnie przy wypłacie pieniędzy z bankomatu.

 

Karta kredytowa może być dobrym rozwiązaniem, jednak warto wiedzieć wcześniej, czy mamy możliwość spłacenia zobowiązania w czasie i w kwocie jaką wyznaczył bank. Na koniec może się okazać, iż lepiej zainteresować się kredytem gotówkowym lub limitem kredytowym na rachunku.

 

Czytaj więcej:

Karta kredytowa lepsza niż kredyt gotówkowy? »

Darmowa karta kredytowa - czy to możliwe? »

Zgubiona karta kredytowa - co robić? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie