Potrzebujesz gotówki?

Wybierz kwotę i okres spłaty, wypełnij formularz, a nasi doradcy bezpłatnie wybiorą dla Ciebie kilka najlepszych propozycji.

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

DALEJ

Warunki kredytowania a nasz zawód

Ile zależy od naszego zatrudnienia?

Wiele czynników ma wpływ na warunki kredytowe oferowane klientom przez banki. Czy jednym z nich jest nasz zawód? Kto może liczyć na udogodnienia?

zawód kredytobiorcy a ocena banku

Wiemy, że w wyliczeniach kosztów kredytów bankowych uwzględnia się zarobki klienta. Jednak która grupa zawodowa może liczyć na nieco korzystniejsze warunki kredytowania?

Przywileje, na jakie klient może liczyć, nie zależą jedynie od pożyczanej kwoty. Czasami zdarza się, iż ze względu na nasz zawód bank zaproponuje nam lepsze warunki spłaty czy inne oprocentowanie kredytów. Niektóre banki kierują swoją ofertę do określonych grup zawodowych, tym samym budując silne relacje konsumenckie.

I tak możemy znaleźć kredyty dla:

  • górników 
  • nauczycieli 
  • pielęgniarek
  • prawników 
  • lekarzy 

Najczęściej związane jest to z mniejszym stopniem ryzyka, które bank podejmuje, udzielając kredytu osobie ze stałym zatrudnieniem, szczególnie na czas nieokreślony. Takie osoby mogą również starać się o korzystniejsze stopy procentowe czy wielkość marży nakładanej przez bank.

Co z osobami bez stałego zatrudnienia?

Na kredyt oczywiście mogą liczyć. Najważniejszą kwestią jest przedstawienie swoich dochodów, a dokładniej ich źródeł. Na stronach banków można znaleźć szczegółowe listy z dokumentami oczekiwanych od osób, które pieniądze zarabiają dzięki różnym umowom.

Osoby zatrudnione np. na podstawie umowy o zlecenie mogą zostać poproszeni o zaprezentowanie dokumentacji sprzed kilku ostatnich miesięcy czy też ubiegłego roku. Nie zapominajmy, iż emerytura czy renta to nic innego, jak również nasz dochód, który bank z pewnością weźmie pod uwagę oceniając naszą zdolność kredytową. 

Niektóre kredyty można również otrzymać bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach czy posiadaniu stałego zatrudnienia.

Są również dodatkowe możliwości. Nie zaszkodzi sprawdzić czy dochód uzyskany za granicą również zostanie wzięty pod uwagę. Możemy także doliczyć nasze premie pracownicze, pod warunkiem, że otrzymujemy je w miarę regularnie.

Czytaj więcej:
Gdzie po kredyt gotówkowy dla bezrobotnych? »
Płaca minimalna w Europie »
Kredyt gotówkowy a współmałżonek »