5 pomysłów na weekend low cost

Co robić w weekend, by zapewnić sobie rozrywkę low cost? Kilka sprawdzonych niedrogich pomysłów na miłe spędzenie czasu.

5 pomysłów na weekend low cost
Niedrogie sposoby na spędzenie wolnego czasu

Wiosenne temperatury i rozkwitająca przyroda zachęcają do organizacji niepowtarzalnych wycieczek, długich spacerów i oryginalnych wyjazdów. Dokąd wybrać się na weekend, by nie przepłacić, ale zapewnić sobie dobrą zabawę?
 

Sposoby na weekend low cost

 

Europa blisko i tanio

Europa ma do zaoferowania naprawdę wiele – nie tylko tym lubiącym historyczne wycieczki dawno zapomnianymi szlakami średniowiecznych duktów, ale i nastawionym na nowocześniejsze formy rozrywki (aquaparki i kąpieliska, muzea zabawek i czekolady, parki rozrywki).

Europejskie stolice są w zasięgu ręki i portfela większości z nas – o ile uzbroimy się w odrobinę cierpliwości i zarezerwujemy przelot z wyprzedzeniem bez problemu znajdziemy niedrogie połączenia. Z większości największych miast bez trudu dostaniemy się do rzadziej odwiedzanych, ale często jeszcze piękniejszych miejscowości.

 

Weekend low cost w Polsce

Niedrogi weekend spędzić można również w Polsce. Organizując wypad low cost unikajmy nastawionych na turystyczne zyski obleganych miejscowości górskich, nadmorskich czy mazurskich. Wybierzmy te wciąż nieodkryte, półdzikie, pozwalające na kontakt z dziewiczą naturą i zaczerpnięcie głębokiego oddechu w odpoczynku od cywilizacji.

W sieci znajdziemy oferty niedrogich gospodarstw agroturystycznych i świetnie wyposażonych kempingów.

► Nie przegap: Gdzie wyjechać na camping w Polsce? 

 

Nietypowo

Znudzeni zwiedzaniem czy odkrywaniem kolejnych wąskich uliczek lokalnych rynków mogą wypełnić weekend niedrogą rozrywką innego typu:

 
  • W Żywym Muzeum Piernika poznamy historię wypieku toruńskiego przysmaku i będziemy mogli wziąć udział w procesie jego przyrządzania.
  • W poznańskiej Dark Restaurant uruchomimy zmysł smaku w pogrążonej w ciemności jadłodajni serwującej wykwintne niespodzianki.
  • Kolejka Elka pozwoli na podziwianie widoków rozciągających się nad Parkiem Śląskim. 
  • W ustrońskim Leśnym Parku Niespodzianek spotkamy dostojne muflony.

► Sprawdź również: Darmowe muzea w Warszawie

 

Odkryj coś nowego

Wspaniały weekend przeżyć można nie wyjeżdżając daleko poza miejsce zamieszkania.

Kuriozalnym jest fakt, że to o atrakcjach kulturalno-edukacyjnych i historycznych zabytkach własnych miejscowości wiemy często najmniej. Miasta rodzinne kojarzą nam się z codziennym życiem, zakupami, szkołą czy pracą. Może warto to zmienić i w weekend odkryć lokalne atrakcje regionu? Spójrz na swoje miasto okiem turysty i odkryj jego tajemnice.

 

Powrót do korzeni

Weekend to dobra okazja na zaczerpnięcie oddechu. Jeśli chcesz poczuć dziecięcą beztroskę, spróbuj przywołać wspomnienia z dzieciństwa.

Zorganizuj wieczór z ulubionym serialem oglądanym przez wszystkie dzieciaki w szkole, przygotuj wasze ukochane napoje albo przysmaki z tamtego okresu, wyjdźcie na chwilę na zewnątrz i odnajdźcie dawno zapomniane zakamarki odwiedzane w beztroskim okresie dzieciństwa, przywołajcie wspomnienia. Może wciąż potrafisz wspiąć się na drzewo albo przeskoczyć przez płot?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie