Wirtualna karta kredytowa czy tradycyjny plastik?

Karty kredytowe poza dodatkowym debetem do wykorzystania są jedyną formą płatności przez internet. Czy wirtualna karta kredytowa może zastapić tradycyjna kartę kredytową?

Wirtualna karta kredytowa czy tradycyjny plastik?
Płatność w internecie nie tylko za pośrednictwem plastiku

 E-karta, czyli wirtualna karta kredytowa


Wirtualna karta kredytowa posiada wiele plusów. Po pierwsze jest to minimum formalności, jeśli chodzi o jej otrzymanie i szybkość, a także minimalne koszty. Aby otrzymać kartę internetową, wystarczy podłączenie do sieci i w kilka minut możemy dokonywać zakupów online. 

 

Musimy jednak pamiętać, że mimo wszystkich plusów, wirtualna karta kredytowa będzie nam mogła służyć jedynie do płatności internetowych. Ze względu na brak fizycznego plastiku, nie będziemy mogli jej wykorzystać podczas tradycyjnych płatności za produkty czy usługi. Mimo iż w niektórych bankach otrzymamy pocztą plastik z wydrukiem danych dotyczących naszej e-karty, nie będziemy mogli z niej korzystać w sklepach.

 

Bezpieczeństwo wirtualnej karty

 

Ważną kwestią i dodatkowym plusem e-karty jest bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Generalnie przed zakupami możemy dokonać przelewu za pośrednictwem bankowości internetowej na naszą kartę i zapłacić za produkty czy usługi. Dzięki temu nie będziemy mieć dużego limitu na karcie, przez co w razie zgubienia lub przechwytu danych z naszej karty, nie będziemy musieli się obawiać o utratę pieniędzy.

 

Konto bankowe + wirtualna karta kredytowa

 

W wielu bankach będziemy mogli otrzymać internetową kartę, posiadając rachunek w danej instytucji finansowej. Ciekawe rozwiązanie zastosował jednak Bank BZ WBK, gdyż w tym banku nie będzie konieczne zakładanie osobnego konta, a wirtualna karta kredytowa będzie posiadała odrębny rachunek. Jest to oczywiście plusem, jednak musimy się liczyć z tym, że jeśli posiadamy konto w innym banku i chcemy dokonać przelewu na naszą kartę, najprawdopodobniej będziemy musieli czekać jeden dzień roboczy i ponieść dodatkowe koszty związane z przelewem.

 

A może tradycyjna karta kredytowa?

 

Tradycyjną kartą kredytową zapłacimy za zakupy i usługi w sklepach, jak również przy płatnościach online. Karta kredytowa będzie wiązała się z pewnymi kosztami, jednakże mamy pewność, że będziemy mogli jej użyć w każdej chwili.

 

Niewątpliwie oba rodzaje kart posiadają swoje plusy i minusy i w zależności od potrzeb danej osoby będzie można podjąć odpowiednią decyzję. 

 

Więcej o kartach kredytowych:

Darmowa karta kredytowa - czy to możliwe? »

Karta kredytowa - jak płacić i nie stracić? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie