Wirtualna karta kredytowa w Banku ING

Coraz popularniejsza wirtualna karta kredytowa posiada wiele zalet. Dziś zobaczymy jakie korzyści płyną z użytkowania e-karty Banku ING.

Wirtualna karta kredytowa w Banku ING
Wirtualna karta kredytowa - warto?

Wirtualna karta kredytowa jest szczególnie polecana osobom dokonującym płatności przez internet. Karta ta nie posiada faktycznego plastiku i można nią dokonywać płatności wyłącznie przez internet. Główną jej zaletą są minimalne koszty związane z jej użytkowaniem. Generalnie za korzystanie z tradycyjnego plastiku będziemy musieli zapłacić za wydanie karty, a dodatkowo za odsetki, roczną lub miesięczną opłatę, a często także ubezpieczenie karty.

 

Jakie korzyści może przynieść wirtualna karta kredytowa?

 

Bardzo często osoby występują do banku z wnioskiem o kartę kredytową jedynie w celu dokonywania płatności online, takie jak bilety lotnicze, zakupy produktów w sklepach internetowych czy inne opłaty. W związku z postępem technologicznym internet zajmuje coraz więcej sfer naszego życia, między innymi zakupy. Aby nie narażać się na dodatkowe koszty, idealnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wirtualna karta kredytowa.

 

Gdzie po wirtualną kartę kredytową?

 

Jedną z ofert e-karty posiada ING Bank. Bank reklamuje się jako pierwszy na rynku polskim, posiadający całkowicie internetową kartę. Korzyści wynikające z wirtualnej karty ING są następujące:

 

  • 0 złotych za korzystanie z karty,
  • 0 złotych prowizji banku,
  • 0 złotych za przelewy między rachunkiem karty i rachunkiem osobistym w banku ING,
  • bezpieczeństwo (płatność kartą po zasileniu rachunku),
  • brak fizycznego plastiku zapewniający bezpieczeństwo,
  • ważność karty - 2 lata

 

Jedynym kosztem jest wyrobienie karty, za które bank standardowo pobiera 20 złotych. Jednakże dla posiadacza konta dla młodzieży Direct (od 18 do 26 roku życia), karta będzie całkowicie darmowa. 

 

Wirtualna karta kredytowa w ING Banku będzie powiązana z kontem bankowym, a więc aby ją atrzymać klient będzie musiał posiadać także rachunek w tym banku. Dla osób nie zamierzających zmieniać banku istnieje opcja w postaci karty w banku BZ WBK.

 

Czytaj więcej:

Karta kredytowa - jak płacić i nie stracić? »

Karta kredytowa dla studenta - jak z niej korzystać, aby nie tracić? »

Wirtualna karta kredytowa - co to jest? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie