Na co wydajemy pieniądze jesienią?

Przyszła jesień, a wraz z nią nowe możliwości, plany, ale również nowe wydatki. Przeanalizowaliśmy, na co my Polacy wydajemy pieniądze jesienią?

Na co wydajemy pieniądze jesienią?
Analiza wydatków jesiennych

5 wydatków jesiennych

 

1. Ubrania i buty

Wraz ze spadkiem temperatury, nasze szafy zaczynają się otwierać i rozpoczynają negocjacje, co w tym sezonie stanowić będzie absolutne minimum. Jaka kurtka się przyda i które kozaki wypadałoby już oddać, czy przyszedł czas na nowy sweter i zimową czapkę. Taki urok polskiej pogody, że potrzebujemy nowych, ciepłych ubrań i co roku wydajemy pieniądze na nową odzież i buty.

Warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych – bardzo często kupić można te same fasony w znacznie niższej cenie.

2. Wyprawka do szkoły

Jeżeli mamy dzieci, doskonale wiemy, że jesień to synonim rozpoczęcia szkoły i zadbania, by nasze pociechy miały komplet podręczników oraz odpowiednie przybory szkolne. Zadbajmy o odpowiedni plecak, tenisówki na zmianę oraz zestaw sportowy na lekcje wychowania fizycznego. Aby uniknąć wydania fortuny, proponujemy wybrać się do hurtowni papierniczej, gdzie z pewnością zaopatrzymy się w tańsze zeszyty, piórki czy przybory szkolne.

3. Ogrzewanie

Koszty ogrzewania to zdecydowanie jedne z najwyższych kosztów, które ponosimy jak tylko termometr pokazuje nam niską temperaturę. Zdecydownie bardziej uprzywilejowni są właściciele kominików, gdyż dobrze zorganizowany system grzewczy może tanim kosztem doprowadzić ciepło do wszystkich pokojów w naszym domu.

Większość Polaków odczuła zdecydowany wzrost opłat za ogrzewanie domu w przeciągu ostatnich kilku lat. Jak mówią raporty, u ponad 40% z nas wydatki te przekroczyły 2 tysiące złotych. Aby ogrzać dom jednorodzinny przecietny Polak najczęściej stosuje gaz albo sięga po tani węgiel.

4. Opony i przeglądy samochodowe

Okres jesienny to także przygotowanie naszych samochodów do zimy. Aby uniknąć dużych kolejek oraz zaskoczenia nagłym atakiem opadów śniegu, polecamy wymienić opony wcześniej. Wymiana opon na zimowe to koszt około 50 złotych.

Co ciekawe w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon, mimo, że warunki atmosferyczne mamy często o wiele gorsze niż w innych krajach europejskich. Przykładowo w Austrii w sytuacji wystąpienia warunków typowo zimowych, obowiązkowo opony należy wymienić na zimowe w okresie od 1 listopada do 15 kwietnia, w Estonii obowiązek ten dotyczy okresu od 1 drunia do 1 kwietnia, a w Rumunii od 1 listopada do 31 marca. Jesienią wydajemy pieniądze na przeglądy samochodowe. Pamiętajmy o nich, nie ryzykujmy bezpieczeństwa naszych najbliższych przy ciężkich warunkach atmosferycznych.

5. Lekarstwa i suplementy

Na co wydajemy pieniądze jesienią? Każdy farmaceuta nie będzie długo zastanawiał się nad odpowiedzią na to pytanie. Przy spadku temperatury nie trudno o przeziębienie. Jesień o okres, w którym wydajemy dużo na witaminy, wszelkiego rodzaju suplementy i lekarstwa, kiedy choroba położy nas na łopatki.

Warto tymczasem wspierać swoją odporność metodami naturalnymi, robić domowe syropy, jeść dużo owoców i warzych oraz pić herbaty rozgrzewające.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie