Wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka to nie tylko legowisko czy miski na wodę, ale i przysmaki i ulubione psie zabawki.

Wyprawka dla szczeniaka
Jak skompletować niezbędne psu przedmioty?

Szczeniak to pełnoprawny członek rodziny i jako taki zasługuje na porządną wyprawkę. O ile decyzji o nabyciu czworonożnego pupila nie podjęliśmy pod wpływem domagającego się błyskawicznego zaspokojenie impulsu, będziemy mieli czas na przygotowanie niezbędnego wyposażenia dla nowego domownika. Co powinno wejść w skład wyprawki dla szczeniaka?
 

Praktyczna wyprawka dla szczeniaka

 

Legowisko

Zakup legowiska to podstawa nie tylko dlatego, że dzięki niemu zapewnimy szczeniakowi wygodę. Legowisko pomaga oswoić czworonoga z jego miejscem w domu, wyznaczając dostępną dla niego przestrzeń i ustalając odpowiednie limity.

Jeśli planujemy zakup małego psa, którego wielkość nie zmieni się znacząco po osiągnięciu dojrzałości, możemy od razu zainwestować w solidne legowisko na dłużej. Posiadania szczeniaka dużych ras może wiązać się z koniecznością zmiany posłania.

Wybierając legowiska zadbajmy o jakość materiału, z którego będzie ono wykonane. Unikajmy plastiku i wikliny, którą pies może się udławić po odgryzieniu kawałka łatwo rozpadającego się posłania.

 

Miski

Decydując się na zakup misek, zadbajmy o nabycie nie mniej niż dwóch – jedna z nich powinna być przeznaczona na pokarm dla zwierzęcia, druga na wodę. Dodatkowo, można dokupić trzecią, do karmy suchej.

Miski powinny być stabilne, lepiej sprawdzą się więc te ciężkie, które szczeniakowi trudno będzie wywrócić do góry nogami. Możemy też nabyć specjalne miski z uszczelkami pomagającymi przytwierdzić naczynie do podłogi.

Wybór odpowiedniej miski może być uzależniony od rasy szczeniaka – dla tych o długich uszach lepiej wybrać miskę, której stożkowy kształt uchroni przed nadmiernym brudzeniem włosa.

 

Obróżka i smycz

Chociaż malutki szczeniaczek nie potrzebuje obroży, warto zainteresować się wyborem tej odpowiedniej jeszcze nim psiak zacznie towarzyszyć swojemu panu podczas codziennych spacerów.

Wybierając obrożę pamiętajmy, by była ona miękka i elastyczna. Jej zapinanie i odpinanie nie powinno nam sprawiać trudności, zadbać powinniśmy bowiem o to, by pies nie nosił jej bez przerwy.

Postarajmy się wybrać taką, której wielkość można łatwo regulować. Szczeniak nie powinien chodzić na długiej smyczy, nieprzyzwyczajony do niej może się w nią bowiem łatwo zaplątać. Najlepsze będą solidne smycze, których długość nie przekracza dwóch metrów.

 

Zabawki i gryzaki

Pies potrzebuje zabawek. Jeśli ich nie dostanie, może wyrządzić krzywdę meblom czy urządzeniom naszego mieszkania.

Postarajmy się wybrać zabawki na tyle duże, by szczeniak nie mógł ich połknąć i się nimi udławić, ale na tyle małe, by mógł je swobodnie chwycić. Wybierajmy te z miękkich, zwartych materiałów, które nie rozerwą się pod wpływem zabaw. Gryzaki pomogą szczeniakowi wyrobić siłę szczęk i uśmierzyć ból w czasie wyrastania zębów.

 

Karma

Wielu specjalistów uważa, że szczeniak powinien jeść tę samą karmę, którą dostawał u hodowców. Jeśli jednak ta otrzymywana u hodowcy nie była karmą wysokiej jakości, warto pomyśleć o jej zmianie.

Wybierając odpowiednią kierujmy się składem i właściwościami, które w największym stopniu pomogą zaspokoić potrzeby naszego szczeniaka. O radę warto zapytać weterynarza, który pomoże wybrać nie tylko markę, ale również rodzaj najlepszy dla danej rasy. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie