Praktyczna wyprawka na rodzinny camping

Urlop pod namiotem z całą rodziną? Podpowiadamy co zabrać na camping, aby być przygotowanym na różne sytuacje i spokojnie spędzić wypoczynek.

Praktyczna wyprawka na rodzinny camping
Sezon biwakowy czas zacząć!

Letnie miesiące sprzyjają wyjazdom. Spędzenie urlopu pod namiotem w otoczeniu najbliższych to świetna zabawa i relaks na łonie natury. O czym szczególnie pamiętać pakując plecaki na rodzinny camping?

Namiot, śpiwory i ciepłe ubrania to podstawa. Z pewnością, kto choć raz był pod namiotem uświadomił sobie, że zapomniał czegoś spakować. Podpowiadamy co jeszcze może się przydać, aby biwakowy ekwipunek był w pełni wyposażony.  
 

CAMPING Z RODZINĄ: NIEZBĘDNIK

 

PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE

Wybierając się na camping, najważniejszym elementem jest oczywiście namiot – stabilny i wodoodporny. Dla 3-osobowej rodziny namiot jednokomorowy z przedsionkiem w zupełności powinien wystarczyć. Jeżeli rodzina liczy więcej osób, wówczas warto pomyśleć o namiocie z podwójną sypialnią i przedsionkiem. Dobór namiotu to indywidualna kwestia każdego biwakowicza: nie wszyscy gustują w minimalistycznych przestrzeniach, ale i nie zawsze duży namiot będzie priorytetem podczas wyjazdu.  

Kolejnym niezbędnym wyposażeniem będą:
 
 • karimaty bądź (wygodniejszy) dmuchany materac z pompką,
 • śpiwory i poduszki,
 • apteczka,
 • środki przeciw komarom,
 • kremy do opalania.
   
 

COŚ NA ZĄB

Biwakowanie to też biesiadowanie, a to nie może odbyć się bez campingowej kuchenki elektrycznej bądź gazowej (jeżeli dane pole namiotowe nie posiada ogólnodostępnej kuchni), talerzyków, kubków i sztućców. Niekoniecznie musimy brać ze sobą te domowe - jednorazowe w zupełności wystarczą i pozwolą zaoszczędzić trochę miejsca. Ponadto, przydadzą się: ściereczka, ręczniki jednorazowe, otwieracz do puszek oraz korkociąg dla amatorów wina.
 
► Do przygotowania porannej kawki lub herbatki przyda się również czajnik elektryczny bądź w wersji minimalistycznej - grzałka do wody. Jeżeli mamy takie możliwości, warto zaopatrzyć się w przenośną mini-lodówkę na prąd, podręczny stolik biwakowy i składany stolik z krzesełkami.     
 
► Nie zapomnijmy zabrać ze sobą przedłużacza oraz adaptera przydatnego do podłączenia do skrzynki elektrycznej stojącej przy parceli.

 

DLA NAJMNIEJSZYCH CZŁONKÓW RODZINY

Jeżeli maluchy nadal korzystają z wyposażenia dziecięcego typu wózeczki, stoliczki czy łóżeczka, to podczas dokonywania rezerwacji warto zapytać o możliwość wypożyczenia takiego sprzętu w ośrodku, do którego jedziemy. Prawdopodobnie samochód i tak będzie wypakowany po brzegi bagażami, więc w ten sposób można będzie zaoszczędzić trochę miejsca.

 

UBRANIA I KOSMETYKI

Tutaj zostawiamy całkowitą dowolność w zależności od miejsca wypoczynku - inaczej będzie wyglądała walizka do campingu nad morzem, a inaczej do biwakowania w górach. Najważniejsze by ubrania były wygodne, dostosowane do panujących warunków pogodowych i przygotowane w sposób racjonalny. Najlepiej zabrać praktyczne ubrania oraz kosmetyki, czyli te które faktycznie wykorzystamy wypoczywając pod namiotem.

 

CO JESZCZE SPAKOWAĆ?

Noc w namiocie to również ciemność i gwiazdy na niebie, a niewątpliwie niezbędnym gadżetem będzie latarka do powieszenia w namiocie oraz czołówka na nocne wyjścia np. do toalety.   
 
Do walizki spakujmy również:
 
 • woreczki na śmieci,
 • nawilżane chusteczki,
 • środki czystości,
 • mapę lub przewodnik,
 • saperkę do podkopania namiotu w razie deszczu,
 • płaszcz przeciwdeszczowy,
 • sznurek do rozwieszania mokrych ubrań,
 • wielofunkcyjny scyzoryk,
 • zapalniczkę lub zapałki.
 
► Warto też mieć ze sobą coś, co umili nam czas podczas wyjazdu: książkę, grę towarzyską, tablet czy talię kart.   
 
Życzymy udanego wypoczynku na łonie natury, który na pewno będzie ogromną frajdą dla całej rodziny!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie