Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Zalety posiadania danych w BIK

Twoje dane są w BIK, i co teraz? To dobrze czy źle?

Zalety posiadania danych w BIK
Twoje dane są w BIK? To dobrze czy źle?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, znane jest bliżej osobom, które starają się o kredyt czy też pożyczkę. Obecnie banki dokładnie sprawdzają naszą historię kredytową, a nie istnieje lepsze źródło niż BIK.

Kiedy Twoje dane mogą znaleźć się w BIK?

Nasze dane pojawiają się w Biurze Informacji Kredytowej tylko wtedy, jeżeli kiedykolwiek mieliśmy jakieś zobowiązania. Tak więc, jeżeli nigdy w życiu nie mieliśmy kredytu czy też pożyczki, z pewnością nasze dane nie występują w BIK.

Jeżeli natomiast mieliśmy do czynienia z tego typu sytuacją z pewnością nasze dane znajdują się w BIK. Zależy od nas czy są to informacje pozytywne czy negatywne.

Nasza historia w BIK zależy od terminowości spłaty naszych zobowiązań:

  • Jeżeli spłacamy wszystko zgodnie z terminami i wymogami, nie mamy się czym martwić - nasza historia jest pozytywna. 
  • Jeżeli natomiast mieliśmy problemy ze spłatą naszych zobowiązań, nasza historia kredytowa jest negatywna. Oczywiście nie dotyczy to drobnych opóźnień, mowa tu o poważnych zaległościach. Historia ta jest usuwana po 3 latach.

Dane pozytywne a dane negatywne w BIK

Istnieją zatem wady i zalety posiadania danych w BIK, zależy to od tego, jakiego rodzaju historię kredytową posiadamy - negatywną czy pozytywną.

Jeżeli posiadamy historię pozytywną jest to niezbitym dowodem dla banku, iż jesteśmy wiarygodnym kredytobiorcą. Dzięki temu nie musimy dostarczać wielu dokumentów, co oszczędza nasz czas i nerwy.

Jeżeli posiadamy natomiast historię negatywną, z pewnością nie wpływa to dobrze na naszą wiarygodność. Nie oznacza także, iż kredytu nie dostaniemy, ale z pewnością zmniejsza nasze szanse.

Jeżeli z kolei nie posiadamy żadnej historii w Biurze Informacji Kredytowej nie wpływa to na decyzję banku, oznacza jednak, iż musimy udowodnić w inny sposób, iż można nam zaufać. Ponadto pojawiają się również pytania dlaczego ta historia się nie pojawia, ale nikt nie będzie nas za tę sytuację sądził.

Istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić nasze dane w BIK. Drogą pocztową, osobiście lub też za pomocą konta w banku, co wiąże się z opłatami. Bez wątpienia jednak najlepiej jest posiadać pozytywną historię kredytową w BIK.


Czytaj więcej:
Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK? »
BIG a kredyt gotówkowy »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie