Zalety usługi CASH BACK

Większość z nas przyzwyczajona jest do wypłaty pieniędzy wyłącznie w bankomatach. Co zrobić, gdy najbliższy z nich znajduje się daleko od naszego domu a w portfelu brakuje gotówki? Zapytaj w sąsiedzkim spożywczaku o usługę cash back i odbierz potrzebne pieniądze w kasie sklepu.

Zalety usługi CASH BACK
Nie szukaj bankomatu, wypłać w dowolnym miejscu

Funkcja Cashback to usługa niezwykle przydatna w dzisiejszych czasach, kiedy często zdarza nam się zapomnieć o wybraniu gotówki z bankomatu. Warto zatem sprawdzić czy nasza karta debetowa jest wyposażona w taką właśnie funkcję oraz czy nasz bank umożliwia nam jej aktywację. Jeśli tak, pieniądze będziemy mogli wypłacać w sklepie, w którym codziennie robisz zakupy po pracy. Aktualnie większość kart typy Visa czy MasterCard jest przystosowanych do korzystania z usługi Cashback. Jest to ogromna wygoda, szczególnie jeśli najbliższy bankomat jest nam zupełnie nie po drodze a nagle potrzebujemy gotówki. Zapytaj w swoim osiedlowym sklepie czy możesz skorzystać z Cashback.

 

Zalety i wady Cashback

 

Jedną z zalet usługi Cashback jest brak dodatkowych opłat nakładanych przez bank na tego typu transakcje, co może oznaczać, iż bardziej opłaca Ci się wypłacić pieniądze w kasie swojego sklepu spożywczego niż w bankomacie innego niż Twój banku, oczywiście jeśli ten pobiera prowizję za korzystanie z innych punktów, niż własne. 

 

Ograniczeniem może być maksymalna kwota, którą sklepy mogą wypłacać swoim klientom, ponieważ aktualnie wynosi ona 200 złotych. Jeśli potrzebujesz większej ilości pieniędzy, będziesz niestety zmuszony poszukać bankomatu. 

 

Gdzie dostępny jest Cashback

 

Nie każdy sklep oferuje możliwość skorzystania z usługi Cashback, mimo iż taka opcja dostępna jest na polskim rynku już od kilku lat. Nadal nie jest to powszechna forma wypłacania pieniędzy, ponieważ niewiele osób zna zasady na jakich taka transakcja jest dokonywana i najczęściej obawia się dodatkowych czy ukrytych kosztów. Sklepy czy inne punkty obsługi klientów często nie są również zainteresowane wprowadzeniem takiej usługi, ponieważ nie przynosi ona żadnych zysków. 

 

Z drugiej jednak strony, może być ciekawym urozmaiceniem oferowanych usług, szczególnie w miejscu, gdzie trudno znaleźć bankomaty czy inne punkty wypłaty gotówki. Aktywowanie zatem Cashback w swoim punkcie usługowym może zainteresować klientów, szczególnie w oddalonych od centrum osiedlach

 

Cashback to ciekawa i często przydatna usługa, która powoli staje się standartem oferowanym przez banki. Prawie każda karta debetowa, wydawana klientowi do konta osobistego posiada funkcję cash back aktywowaną i gotową do użycia.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie