Dlaczego warto założyć startup?

Startup to kusząca alternatywa dla biurowej pracy pochałaniającej codzienność od 9.00 do 17.00. Z jakich powodów warto rozwijać własny biznes? 

Dlaczego warto założyć startup?
Co może dać nam własna firma?

Startup to jedna z wielu możliwości znalezienia sposobu na siebie – życie, pracę, rozwijanie pasji i wdrażanie w życie od dawna pielęgnowanych pomysłów.

Założenie firmy i przekształcenie jej w dobrze prosperujący biznes to jednak nie lada wyzwanie. Nie wystarczy dobry koncept, potrzeba jeszcze solidnego przygotowania merytorycznego, zgranej ekipy działającej na rzecz wspólnego celu, sporych pokładów cierpliwości oraz ... pieniędzy. Jakie motywacje przyświecają ludziom decydującym się rozwinąć własny biznes? Dlaczego warto założyć startup?

Startup daje wolność

Startup to rozwiązanie dla tych, którzy z różnych względów nie umieją się odnaleźć w korporacyjnym świecie. 

  • Chcą działać na własną rękę i pracować dla siebie, a nie być wyzyskiwanym w imię potrzeb innych. 
  • Cenią sobie wolność i niezależność, jaką daje prowadzenie własnego biznesu i decydowanie o samym sobie.
  • Chcą, aby praca była nie tylko sposobem pozyskiwania pieniędzy niezbędnych na przeżycie, ale również przynosiła satysfakcję i była źródłem przyjemności.

Przejście na swoje może przynieść dużo satysfakcji i pozwolić na pogodzenie życia prywatnego z karierą.

Startup przynosi pieniądze

Wszyscy ci, którzy są odpowiednio przygotowani do prowadzenia własnego biznesu i, nie ukrywajmy, mają choć odrobinę szczęścia, mogą dzięki swojej firmie nieźle zarobić. 

  • Najtrudniejszym dla młodych przedsiębiorców jest pierwszy rok – nie bez kozery wiele instytucji decyduje się przyznawać obiecującym startupom pożyczki, które, w przypadku, gdy firma utrzyma się na rynku przez co najmniej rok, nie podlegają zwrotowi. 

W przypadku własnego biznesu osiągane dochody są często proporcjonalne do nakładu pracy włożonego w rozwój i prowadzenie firmy – premie nie są uzależnione od humorków szefa, a wysokość pensji od ustawowo określonego minimalnego wynagrodzenia.

Startup to samodzielność

Jako właściciele firm sami decydujemy o kształcie naszej działalności

To my: 

  • podejmujemy decyzje o kierunkach rozwoju podjętej działalności, 
  • dbamy o samodokształcanie się, 
  • wybieramy odpowiednie dla biznesu inwestycje, 
  • dopasowujemy formę reklamy do profilu firmy, 
  • utrzymujemy pozytywne relacje z klientami czy 
  • rozszerzamy naszą działalność na inne obszary.

Posiadanie własnej firmy wymaga od nas różnorodności i ciągłego poszerzania naszych umiejętności - nie tylko w zakresie zarządzania pracownikami, budżetem przedsiębiorstwa czy rozwiązanywania konfliktów, ale również nowych form promocji firmy czy narzędzi zwiększających szanse na sukces.

Startup to niższe podatki

Jako właściciele firm mamy znaczący wpływ na obniżenie wysokości płaconego podatku dochodowego – odpowiadamy bowiem za większość ponoszonych wydatków i kosztorys naszej działalności. Niektórzy z nas mogą szukać oszczędności, przenosząc firmę do własnego mieszkania i pracując z domu.

Jeśli czujesz, że założenie własnej firmy to odpowiednia dla ciebie ścieżka kariery, przemyśl wszystkie za i przeciw. Dobry pomysł i pieniądze na jego wdrożenie to dopiero połowa sukcesu.

Czytaj więcej:
Krótki poradnik jak założyć firmę »
Kredyt dla firm na start a biznesplan »
Po co mojej firmie strona internetowa? »
W jakich firmach kasa fiskalna jest obowiązkowa? »
Na jakie warunki kredytowania może liczyć młoda firma? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie