Zaskakujące wynalazki 2015

Błyskawiczny rozwój technologiczny co roku daje wielu osobom możliwość zmiany marzeń w rzeczywistość. Rok 2015 obfitował w niesamowite wynalazki, które sporu z nas nawet się nie śniły.

Zaskakujące wynalazki 2015
Przyszłość na wyciągnięcie ręki!

Grudzień to zwyczajowo czas podsumowań. Ostatni rok, jak zwykle obfitujący w wydarzenia i odkrycia mniejszej lub większej wagi, zbliża się powoli do końca. Z jakich wynalazków zapamiętamy 2015 rok? Czy któreś z nich ułatwią nam życie w przyszłości? O stworzenie listy pokusił się amerykański tygodnik ‘Time’.

Poznaj innowacje technologiczne 2015 roku

 

Powrót do przyszłości w 2015 roku

Wykorzystywana przez Marty’ego McFly’a w kultowych już filmach Powrót do Przyszłości cz. II i Powrót do przyszłości cz. III lewitująca deska pozwalająca na transport jednej osoby w 2015 roku stała się bardziej realna niż jej filmowy odpowiednik.

Przypominający deskorolkę Hoverboard stworzony przez firmę Lexus pozwala na przemieszczanie się dzięki wychyleniom ciała, a elektryczne żyroskopy ułatwiają utrzymanie się na desce. Hoverboard kupić można już za 350 dolarów, choć droższe wersje mogą kosztować nawet dwa razy tyle.

 

Zejście do podziemia

Projekt Dana Barascha i Jamesa Ramseya może w przyszłości przyczynić się do zagospodarowania podziemnych, opuszczonych miejsc pełnych zimnych stalowych konstrukcji prawdziwą zielenią. Ich wynalazek, podziemny park Lowline Lab, znajduje się pod wschodnią częścią Delancey Street na Manhattanie. Płynące światłowodami pod ziemię światło słoneczne zapewnia wzrost niewielkiemu (na razie!) placowi zieleni.
 

Niegroźny gluten

Osobom chorym na celiakię może zaszkodzić choćby śladowa ilość glutenu zawarta w pożywieniu. Opracowany przez firmę Nina przenośny, kieszonkowy wykrywacz glutenu potrafi w mniej niż 2 minuty wskazać, czy posiłek, który zamierzamy spożyć, zawiera szkodliwe dla chorujących na celiakię białko. Urządzenie ma wejść do sprzedaży w przyszłym roku, a jego cena oscylować będzie wokół 200 dolarów.
 

Uszy szeroko zamknięte

Innowacyjne zatyczki do uszu firmy Doppler Labs pozwalają na dostosowywanie ich właściwości do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Mogą wygłuszać dźwięki miasta, pisk hamujących opon, gwar rozmów, stukot pociągu po torach, a nawet płacz dziecka, nie zakłócając jednocześnie częstotliwości, na której odbieramy rozmowę ze stojącą obok osobą.
 

Zobacz, co przed tobą

Nowoczesne bezprzewodowe kamery wbudowane z przodu samochodów ciężarowych pozwalające na wyświetlenie obrazu z kamer systemu Safety Truck na tylnych drzwiach naczepy to przyszłość bezwypadkowego wyprzedzania. Wszyscy kierowcy znajdujący się za ciężarówkę uzyskują dzięki projektantom Samsunga pełen wgląd w to, co dzieje się na drodze przed wyprzedzanym samochodem. Samsung przetestował wynalazek na krętych, jednopasmowych drogach Argentyny.
 

Patelnia wie lepiej

Gotowanie w 2015 roku stało się jeszcze prostsze dzięki inteligentnej patelni współpracującej z aplikacjami kucharskimi na urządzeniach mobilnych. Panintelligent sama monitoruje czas obróbki termicznej przygotowywanego posiłku w zgodzie z zaleceniami znajdującymi się w wybranym przepisie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie