Zdrowe odżywianie: W co wyposażyć kuchnię, by gotować zdrowiej?

Zdrowa kuchnia wymagająca wiele wysiłku odchodzi do lamusa. Poznaj sprzęt kuchenny, który sprawi, że zdrowe odżywianie będzie łatwe i szybkie. 

Zdrowe odżywianie: W co wyposażyć kuchnię, by gotować zdrowiej?
Urządzenia, które pomogą prowadzić zdrowy tryb życia

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia to najważniejsze miejsce w całym domu. Śmiało możemy określić  ją „sercem domu”, gdyż to tutaj wszyscy domownicy spotykają się po całym dniu przebywania w pracy czy w szkole.

Warto zadbać o to, aby czas spędzony w kuchni był przyjemny, w czym z pewnością pomogą gadżety usprawniające gotowanie. W co warto zainwestować, aby przygotowanie posiłków było szybkie, smaczne i przede wszystkim zdrowe?
 

ZDROWE ODŻYWIANIE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

W błędzie jest ten, kto myśli, że zdrowe odżywianie to nudny i żmudny wysiłek.

Dobierając odpowiedni sprzęt oraz gadżety kuchenne możemy wyczarować na naszym stole bardzo smaczne, a zarazem zdrowe dania. Codzienne gotowanie stanie się przyjemniejsze, a posiłki będą urozmaicone.

Warto zainwestować w wybrane akcesoria kuchenne, aby zdrowe odżywianie stało się nawykiem, a nie czasochłonnym wysiłkiem.

 

SPRZĘT KUCHENNY GODNY POLECENIA

 

BLENDER

Bez wątpienia blender jest dość tanim i popularnym sprzętem kuchennym, dzięki któremu można „wyczarować” wiele zdrowych posiłków, takich jak zupy-kremy, koktajle czy dietetyczne sorbety. Powinien stanowić podstawę wyposażenia każdej kuchni opartej o zdrowe odżywianie.  

 

WYPIEKACZ DO CHLEBA

Własny wypiekacz do chleba to gwarancja świeżego pieczywa o każdej porze dnia i nocy oraz stuprocentowa pewność odnośnie użytych produktów.

Wystarczy tylko przygotować składniki niezbędne do wypieku ulubionego chleba, wybrać pożądany program i …poczekać na chrupiące pieczywo! Automat sam połączy i wyrobi ciasto na chleb, a potem upiecze go na zaplanowaną godzinę.

 

SZYBKOWAR

Szybkowar czyli szczelny garnek, w którym podczas gotowania znacząco wzrasta ciśnienie, czego następstwem jest wzrost temperatury wrzenia wody i znaczne przyspieszenie gotowania.

Uzyskane w szybkowarze potrawy zachowują nawet do 50% więcej witamin i minerałów niż przy tradycyjnym gotowaniu. Ogromnym plusem jest również zachowanie naturalnych kolorów, konsystencji składników oraz bogatego aromatu potraw.

 

SOKOWIRÓWKA

Kolejnym sprzętem kuchennym ułatwiającym zdrowe odżywianie jest sokowirówka. Dzięki własnej wyciskarce do soków uzyskamy odżywcze, bogate w witaminy i minerały soki, których skład będzie nam znany całkowicie.

Nie jest łatwo dokonać zakupu wartościowego soku, nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy. Dzięki własnej sokowirówce mamy pewność co do użytych składników, uzyskany sok jest świeży, smakowo dobrany pod gusta domowników, a przy tym bardzo tani.         
  
 

WIELOFUNKCYJNE ROBOTY KUCHENNE

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie, które może zastąpić aż 12 różnych sprzętów kuchennych. Pozwala na oszczędność czasu i miejsca, a co jeszcze ważniejsze przygotowane w nim dania nie zawierają żadnych zbędnych dodatków (wszystkie użyte składniki są wyłącznie naturalne). Użytkowanie Thermomixu jest bardzo proste i intuicyjne. Na rynku dostępne są również inne roboty kuchenne o podobnym działaniu, m.in. Speedcook czy Kohersen.  
 
⇒ Sprawdź również: Czy warto kupić Thermomix?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie