Zimowy niezbędnik kierowcy

Wchodzimy powoli w trudny okres dla kierowców. Polecamy uzupełnić nasz niezbędnik w obowiązkowe akcesoria, które pomogą nam pokonać ciężkie warunki i bezpiecznie poruszać się po drodze.

Zimowy niezbędnik kierowcy
Zima nadchodzi, kierowco przygotuj się!

Każdy kierowca doskonale rozumie, na czym polega problem, kiedy spada pierwszy śnieg. Zima z reguły nie rozpieszcza i musimy być przygotowani na różne okoliczności. Mróz i wilgotność powietrza utrudniają często uruchomienie silnika, a także sprawiają, że nie jesteśmy w stanie otworzyć drzwi do samochodu.

Poniżej przedstawiamy kilka elementów, które musi posiadać nasz niezbędnik.

Co kierowca powinien mieć w samochodzie zimą?

 

1. Odmrażacz w sprayu

Komu zamarzły kiedykolwiek drzwi w aucie ręka do góry! Bądźmy przygotowani i zaopatrzmy się w dobrej jakości odmrażacz w aerozolu. Koszt jest niewielki, ponieważ cena tego wynalazku wynosi około 10 złotych.
 
Pamiętajmy, aby nosić odmrażacz razem z nami – schowany w samochodzie na nic się zda.

2.  Wycieraczki i zamarznięte szyby

Zamarzające szyby jeden z najbardziej irytujących problemów kierowców, którzy zostawiają samochód na ulicy. Płyn odmrażający to świetny niezbędnik, który ułatwi nam życie. Spryskajmy oblodzone szyby i wycieraczki i poczekajmy chwilę – z pewnością złamiemy lody!

Zostawiajmy samochód z uniesionymi wycieraczkami. Uniemożliwi to przywarciu do szyb, a opady śniegu nie będą dodatkowo ich obciążać.

Nasz niezbędnik koniecznie posiadać musi także skrobaczki do szyb oraz szczotki.

Nowością są specjalne maty, które ograniczają tworzenie się szronu na szybach i zabezpieczają wycieraczki przez gwałtownym zamarzaniem. Cena maty to około 20 złotych.

Pamiętajmy także o płynie do spryskiwaczy o niskiej temperaturze krzepnięcia.

3. Silnik odmawia posłuszeństwa

Często przy bardzo niskich temperaturach silnik naszego auta nie uruchamia się. Kierowcy Diesla wiedzą, o czym mowa. Każdy kierowca powinien rozważyć stosowanie specjalnego dodatku do paliwa, depresatora. Koszt w zależności od marki kształtuje się w granicach od 20 do nawet 500 złotych.

4.  Rozładowany akumulator

Nasz niezbędnik powinien posiadać kable rozruchowe, które będą niezbędne w sytuacji rozładowanego akumulatora. Kupimy je za około 100 złotych. Polski klimat nie rozpieszcza kierowców i już przy temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza, nasz silnik może mieć problem.

5.  Górskie warunki

Jeżeli wybieramy sie w góry, pamietajmy o zaopatrzeniu się w łańcuchy śniegowe. Ułatwią one przyczepność i pomogą wjechać po stromym zboczu. Cena zależy od producenta oraz przystosowania do warunków. Te mniejsze kupimy już za 100 złotych za sztukę.

Szerokiej drogi!

 
DO PRZECZYTANIA:
Ten samochód będzie mój! Tylko jak go kupić? »
Jak zarejestrować kupiony samochód? »
Wady i zalety samochodów elektrycznych »
Jak przygotować dom jednorodzinny przed zimą? »
Jak zabezpieczyć ogród przed zimą? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie