Zimowy niezbędnik rodzica

Już za miesiąc lub dwa do naszych drzwi zapuka zima. Przygotujmy nasze dzieci na mrozy i uzupełnijmy zimowy niezbędnik. Niech żadna śnieżyca nas nie wystraszy!

Zimowy niezbędnik rodzica
Zimowe ABC dla rodziców

Rodzicu! Przygotuj się na zimę

Nasz niezbędnik rozpoczynamy od pozycji najważniejszej, elementu, który jest niezbędny:

Kurtka zimowa

Dzieci rosną bardzo szybko – więc nie warto wydawać na kurtkę fortuny. Oczywiście pamiętajmy, aby była solidnie wykonana, ocieplona i chroniła nasze dzieci przed niskimi temperaturami. Kurtka z kapturem to bardzo dobry pomysł, gdyż dodatkowo chroni przed wiatrem. Możemy także zdecydować się na opcję: polar plus kurtka. Ubiór „na cebulkę” to wygodne rozwiązanie dla naszych dzieci, gdyż rzadziej będą się przegrzewać.

Swetry i bluzy

Wraz z nadejściem zimy nasze pociechy potrzebować będą ciepłych bluz i swetrów. Ciepłe, często z polarowym podszyciem bluzy to niezbędnik dla chłopców. Bez problemu znajdziecie kolorowe, dobrej jakości bluzy. Często z naszytym elementem z bajki czy super bohaterem, za którym przeda nasz synek. Jeżeli chodzi o dziewczynki, sweter to z całą pewnością niezbędnik. Wybierzmy sweter w ulubionym kolorze córki, z przyjemnego materiału. Nie ma nic gorszego od swetra, który drapie szyję.

Legginsy | skarpety | rajstopy

Nasz niezbędnik zawiera oczywiście skarpety i rajstopy. Nasze dzieci powinny posiadać ciepłą bieliznę, a kiedy temperatura znacznie spada, pamiętajcie o rajstopach i legginsach pod spodniami. Aktualnie znajdziecie mnóstwo różnobarwnych i wesołych skarpetek dla dzieci.

Buty

Zimowe buty to kolejny punkt na naszej liście. Śniegowce, ocieplace kozaki dla dziewczynki – wybór jest ogromny. Pamiętajmy o tym, by buty były przyczepne i nieprzemakalne. Zima to, jak każdy wie, czas spędzany przez nasze dzieci na podwórku. Niech walki na śnieżki i budowa iglo nie zostanie przerwana potopem w butach i grypą.

Szalik, czapka, rekawiczk

Nasz niezbędnik posiadać musi także szalik, czapkę oraz rękawiczki. Nie wyobrażamy sobie zimy, bez tych atrybutów. Polecamy czapki z zakryciem na uszy, ciepłe, wełniane szaliki i wygodne rękawiczki z materiałem wodoodpornym.

Mandarynki i witamina C

Zima to także dbanie o odporność naszych pociech. Pamiętajcie o zaopatrzeniu się w niezbędne witaminy i suplementy. Mandarynki, pomarańcze to nie tylko dla niektórych symbol świąt, ale rewelacyjna metoda, aby organizm naszych dzieci utrzymany był w harmonii.

Przetwory i owocowe herbaty

Przyznacie na pewno, że nie ma nic lepszego, jak domowa konflitura. Zima to okres, kiedy chwalimy się swoimi przetworami, otwieramy słoiki ze swojskimi kompotami, dżemami i przecierami. Kupcie także różne rodzaje herbat – zimowy poranek dobrze zacząć jest od ciepłego napoju. Uczmy nasze dzieci rozgrzewać się, kiedy przychodzi zima i zamiast soków z kartonów, róbmy dzbanek zdrowej owocowej herbaty z miodem.

Sanki

Zima to także zabawa i białe szaleństwo. Niezbędnik zamykamy sankami. Jeżeli jeszcze ich nie macie, nie zwlekajcie! Dzieciaki kochają spacery na sankach i wyścigi w zjeżdżaniu. Miejmy nadzieję, że zima podaruje nam sporą dawkę śniegu i będziemy mieć okazję zdrowo się wyszaleć. Wszak w każdym z nas jest dziecko!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie