Jak oszczędzać: Zmywarka czy zmywanie tradycyjne?

Jeżeli kiedykolwiek mieliście wątpliwości, czy warto zainwestować w zakup zmywarki, mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, zostaną one rozwiane. Wspomniany sprzęd AGD sprawdza się doskonale w roli pomocy domowej i pokazuje, jak oszczędzać.

Jak oszczędzać: Zmywarka czy zmywanie tradycyjne?
Dlaczego zakup zmywarki się opłaca?

ZMYWARKA – dlaczego jesteśmy na TAK?

 

CZAS, czyli jak oszczędzać nasze cenne minuty

Jesteśmy pewni, że zmywanie nie należy do ulubionych codziennych czynności. Dlaczego nie zamienić czasu, który poświęcamy zmywając naczynia na sięgnięcie po ulubioną książkę? Powiedzmy, że spędzamy każdego dnia przynajmniej 15 minut przy zlewie – wyobraźmy sobie, że w ciągu roku zaoszczędzimy ponad 90 godzin wolnego czasu! Oczywiście sytuacja wyglądać będzie jeszcze lepiej w momencie, kiedy posiadamy dużą rodzinę i zmywamy tradycyjnie godzinę w ciągu dnia lub dłużej.

ENERGIA I WODA

Korzystając ze zmywarki, zaoszczędzicie także energię oraz wodę. Załóżmy, że chcecie umyć ręcznie 12 kompletów zastawy, co stanowi pełne załadowanie zmywarki (najwygodniej poczekać, aż cała się zapełni). Zużycie energii przy zmywaniu ręcznym to 2,3kW oraz 100 litrów wody. Czy opłaca się zamienić to na zmywarkę? Zdecydowanie TAK – zaoszczędzicie 60% energii i aż 85% wody!


Żródło: finanse.wp.pl
 

ZMYWANIE NA BŁYSK

Nie umniejszając zdolnościom, zmywarka zagwarantuje idealną czystość naczyń i wypoleruje idealnie każdy kieliszek. Środki czyszczące, które wykorzystuje ta maszyna są znacznie silniejsze niż płyny do naczyń. Nabłyszczacze, sole, kapsule – wybór jest ogromny, a widok pięknie lśniących talerzy i szklanek ucieszy z pewnością każdego.

POMYŚL O DŁONIACH

Nie musimy przypominać, że w momencie posiadania zmywarki, nie musicie korzystać z rękawic, czy kremować rąk po spędzeniu czasu przy zlewie. Zapomnijmy o przesuszonych dłoniach.

JAK OSZCZĘDZAĆ, POSIADAJĄC ZMYWARKĘ?

Mamy nadzieję, że powyższe argumenty przekonały Was, że naprawdę warto zainwestować w zakup zmywarki. Teraz przyszła pora na kilka wskazówek, jak oszczędzać, kiedy wyręcza nas ta czarodziejska maszyna.

  1. Startujmy tylko wtedy, kiedy zmywarka jest wypełniona po brzegi – jeżeli decydujecie się na mycie kilku talerzy i garnka, zmywarka zużyje dokładnie tyle samo wody, ile przy uruchomieniu pełnego urządzenia. 
  2. Jeżeli naczynia są bardzo brudne, spłuczmy je na szybko pod kranem, zanim załadujemy do zmywarki – zaoszczędzimy na programie wstępnego płukania i unikniemy resztek jedzenia w zmywarce. 
  3. Korzystajmy z programów eco oraz dobrych jakościowo produktów do obsługi zmywarki, wystarczą one na dłużej i zapewnią fantastyczny błysk naczyń.

Przed zakupem zmywarki warto oczywiście rozważyć między innymi wielkość naszej rodziny oraz ilość brudzonych naczyń. Na rynku można jednak znaleźć urządzenia różnej wielkości, które dopasujemy do naszych potrzeb.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie