Bankowość mobilna, czyli jak tworzy się przyszłość

Co łączy Alior Bank i T-Mobile? Jaki związek może mieć mBank z Orange? Poznaj nowy konkurencyjny trend na rynku finansowym i przygotuj się na zmiany. Bankowość mobilna już niedługo pełną parą wkroczy do Polski.

Bankowość mobilna, czyli jak tworzy się przyszłość
Rozpoczyna się współpraca banków z operatorami komórkowymi

Nadchodzi nowa era bankowości w Polsce. Pod koniec zeszłego 2013 roku nawiązała się pierwsza współpraca między instytucją finansową, Alior Bankiem, i operatorem sieci komórkowej T-Mobile. Planowany przez obu graczy projekt ma na celu stworzenie innowacyjnego konceptu, który zapewni klientom szeroki wybór produktów oraz usług z przekrojowym systemem dostępu. 

Bank i Telecom

Współpraca, która nawiązała się pomiędzy obiema spółkami, ma na celu przekształcenie internetowego Alior Sync w system "najnowocześniejszych rozwiązań technologii internetowej i mobilnej", opracowanych dzięki wykorzystaniu doświadczenia obydwu partnerów w odmiennych branżach. Prężny rozwój telecomów to szansa na nowe, mobilne podejście do bankowości.

Dodatkowo, połączenie dwóch firm zwiększa zasięg ich działalności oraz otwiera dostęp do nowych klientów i nowych punktów obsługi. Obecni klienci Alior Sync automatycznie staną się klientami nowego projektu, którego start planowany jest na połowę bieżącego roku.

W połączeniu swoich sił z T-Mobile, Alior Bank widzi również możliwość rozpoczęcia działalności w innych krajach, gdzie operator komórkowy jest znaną i silną marką. Alior aktualnie skupia się na nowym projekcie, reorganizując swoje struktury oraz przygotowując plan finansowy. 

Mobilny Bank Detaliczny od...mBanku

Jednak to nie jedyne nowości w związku z rozwojem bankowości mobilnej. Odpowiedzią na połączenie działań Alior Banku i T-Mobile jest początek bliższej współpracy mBanku oraz Orange. Przygotowywany projekt skupia się na stworzeniu innowacyjnego mobilnego banku detalicznego

mBank odpowiedzialny będzie za samą jednostkę, natomiast Orange zajmie się działaniami marketingowymi oraz udostępni swoją markę. Dostęp do wszelkich produktów i usług nowego banku będzie możliwy przez internet oraz z urządzeń mobilnych, również przez specjalną aplikację. Planowany start projektu zakładany jest na drugą połowę bieżącego roku.

Technologia rozwija się z ogromną prędkością. Współpraca bankowości ze światem telekomunikacji to kolejny krok w przyszłość. Warto pozostać na bieżąco!

Dowiedz się więcej:
Polski rynek finansowy - Zwycięzcy plebiscytu Złoty Bankier 2013 »
Bankowość elektroniczna, czyli co daje Ci konto online »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie