Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Bilion złotych zadłużenia Polski

Czy rosnące zadłużenie publiczne Polski to powody do obaw w naszym kraju?

Bilion złotych zadłużenia Polski
Urodziny warszawskiego wskaźnika długu publicznego

Postawiony w centrum Warszawy we wrześniu 2010 roku licznik informujący o skali zadłużenia państwa obchodził niedawno 5 urodziny. W okresie, który upłynął od instalacji licznika dług publiczny wzrósł z 724 miliardów złotych do ponad biliona polskich złotych.

Zdaniem ekspertów niepokojącą jest nie tylko wysokość polskiego zadłużenia publicznego, ale również tempo jego przyrostu. Mimo iż polska gospodarka rozwija się stosunkowo szybko na tle innych europejskich krajów, dług publiczny rośnie jeszcze szybciej.

Specjaliści podkreślają, że Polsce brakuje kompleksowych reform sektora finansów publicznych, a wszystkie podejmowane ostatnio próby takie jak plan Hausnera z 2004 roku czy niedawny skok oszczędności w OFE są jedynie próbą zaleczenia poważnej choroby trawiącej system finansów Polski.

Wysoki poziom zadłużenia kraju wiąże się nie tylko z ryzykiem utraty stabilności gospodarki, ale i z możliwością utraty zagranicznego kapitału. Osłabia też pozycję złotówki na światowych rynkach walut.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie