Poznaj błędy popełnianie przez wynajmujących mieszkania

Nieużywane mieszkanie warto wynająć - w końcu to dodatkowy dochód do naszego budżetu. Wielu z nas popełnia jednak błędy w trakcie szukania lokatorów. Jakie?

Poznaj błędy popełnianie przez wynajmujących mieszkania
Czego nie robić, aby wynająć swoje mieszkanie?

Home Broker opublikował listę siedmiu błędów najczęściej popełnianych przez właścicieli mieszkań przeznaczonych na wynajem, skutecznie zniechęcających poszukujących do zainteresowania się ich ofertą.

Wśród najpopularniejszych błędów Home Broker wskazał przede wszystkim na zawyżanie ceny wynajmu, wynikające z przeceniania jego atrakcyjności na tle innych dostępnych ofert. Drugim grzechem głównym popełnianym przez ogłaszających są niskiej jakości zdjęcia nieukazujące prawdziwych walorów mieszkania.

Home Broker wskazuje też na nieadekwatność opisu pojawiającego się w ofercie do rzeczywistego stanu nieruchomości oraz posiłkowanie się kłamstwami i ubarwieniami. Brak elastyczności i możliwości dostosowania terminów do zainteresowanego odwiedzeniem mieszkania jest kolejnym błędem zniechęcającym do wynajmu, podobnie jak niechęć do negocjacji pozwalających obu stronom osiągnąć porozumienie w sprawie umowy najmu.

Home Broker podkreśla też demotywującą rolę braku podstawowej wiedzy prawnej z zakresu sporządzania umów wynajmu u właścicieli nieruchomości oraz ich niechęć do korzystania z pomocy pośredników.

Właścicielom mieszkań polecamy nasz poradnik o bezpiecznym wynajmowaniu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie