Jaka branża szansą na dobrą pensję?

Stopa bezrobocia w naszym kraju zmieniła się już na jednocyfrową i jak mówią specjaliście, kolejne miesiące będą równie optymistyczne.  Jaka branża gwarantuje dobrą pensję? Co wybrać?

Jaka branża szansą na dobrą pensję?
Wzrost zarobków ze względu na rodzaj branży

Okazuje się, że to branża IT oraz sektor energetyczny oferują bardzo dobre warunki zatrudnienia i zapotrzebowanie na nowych pracowników jest wciąż większa niż podaż. Tym samym szansa na wzrost pensji jest znacznie wyższa niż w innych branżach.

GUS poinformował, że we wrześniu bezrobocie w Polsce spadło do 9,7 proc. z 9,9 proc. w sierpniu. Niektóre branże mają duży problem ze znalezieniem pracowników.

Nowe technologie to przyszłościowe kierunki i branża IT oraz energetyka to szansa na lepsze wynagrodzenie.

W ciągu ostatnich lat jesteśmy świadkami wzmożonego procesu globalizacji. Coraz więcej ludzi emigruje, pracuje w międzynarodowych projektach. Granice coraz bardziej się zacierają. W jaki sposób rekrutacja może odpowiedzieć na nową sytuację?

Europa pokazuje nam wyraźnie, jak wielki jest ruch migracyjny, który spowodowany jest nie tyko ucieczką uchodźców z krajów ogarniętych wojną, ale również kryzysem demograficznym. W Polsce powstają luki kadrowe.

Skąd takie zjawisko?

Otóż dzieje się tak z powodu odpływu polskiej siły roboczej za granicę, a także przez to, że społeczeństwo się starzeje. Również wydłużony wiek emerytalny sprawia, że coraz częściej brakuje rąk do pracy. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 15 lat w Polsce zapotrzebowanie na siłę roboczą wzrośnie do 20 milionów pracowników, co oznacza przypływ imigrantów. To własnie braża IT i energetyka otworzą swoje drzwi.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie