Carlsberg zachęca do recyklingu butelek zwrotnych

Kampania społeczna, której inicjatorem jest Carlsberg, ma zachęcić Polaków do dbania o środowisko naturalne poprzez zwracanie do sklepów szklanych butelek. 

Carlsberg zachęca do recyklingu butelek zwrotnych
Ekologia w każdym domu

Nowa kampania społeczna promowana przez Carlsberg ma zachęcać Polaków do wspierania działań prośrodowiskowych poprzez zwracanie szklanych butelek do punktu ich zakupu.

Przygotowane w ramach akcji spoty reklamowe pokazują, jak często wykorzystywanym opakowaniem są szklane butelki i jak bardzo moglibyśmy pomóc środowisku, gdyby każdy z nas, zwracając butelkę do sklepu, oszczędzał zarówno energię, jak i surowce konieczne do wyprodukowania kolejnej sztuki tego opakowania.

Badania wskazują bowiem, że zaledwie 6% Polaków zwraca uwagę na to, z jakim opakowaniem ma do czynienia. Większość szklanych butelek ląduje więc na śmietniku. Carlsberg zachęca do udziału w akcji również poprzez zabawy polegające na wymyślaniu własnych haseł promujących ekologiczność butelek zwrotnych oraz tworzeniu dialogów dla publikowanych przez firmę komiksów.

Nagrodami przewidzianymi dla zwycięzców konkursów są m.in. kubki i podkładki oprawione komiksami Marty Zabłockiej, Dennisa Wojdy, Maćka  Łazowskiego i Bereniki Kołomyckiej.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie