Chleb powszedni i jego cena

We wrześniu 2015 roku przeprowadzono bardzo ciekawe badanie na reprezentatywnej grupie 1017 Polaków, które sprawdziło co liczy się dla nas przy wyborze pieczywa: cena, wygląd czy walory smakowe.

Chleb powszedni i jego cena
Czy zwracamy uwagę na cenę chleba?

Polacy o chlebie

Raport „Polacy o chlebie” został przeprowadzony przez TNS Polska na zlecenie Lidl Polska. Wynika z niego, że tylko jedna trzecia z nas sugeruje się kosztem chleba przy jego zakupie. Cena nie jest dla nas aż tak ważna, jak jakość.

44 procent Polaków stwierdziło, że idealne pieczywo musi być ciepłe i chrupiące. Wygląd to również ważny czynnik – postawiło na niego 42 procent badanych.

Skład chleba

Innym kryterium był skład pieczywa. Wyniki pokazały, że dla 47 procent Polaków skład nie jest ważny, ponieważ go nie sprawdza, a 22 procent robi to rzadko. Tylko 5 procent Polaków stwierdziło, że zawsze czyta informacje o składzie w wybranym chlebie.

Polacy mają swoje preferencje. Połowa z nas decyduje się na chlep z mąki pszennej, a tylko co piąta pytana osoba deklaruje, że lubi bardziej chleb ciemny lub razowy.

Jak z ceną?

Cena nie jest dla Polaków aż tak ważna, jak to miało miejsce kiedyś. Pieczywo kupujemy bardzo często – 52 procent kupuje je codziennie.

Piekarnie i cukiernie oferują ogromny wybór chleba oraz bułek. Polacy nie boją się eksperymentować, cena nie jest tak ważna, przy pierwszym zakupie. Bardziej liczy się smak, zapach i świeżość.

Nie nic lepszego jak pachnący pyszny polski chleb!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie