Pracodawcy oferują zatrudnionym coraz więcej benefitów

Pracodawcy są coraz bardziej skłonni przyznawać zatrudnionym pakiet wynagrodzeń pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie. 

Pracodawcy oferują zatrudnionym coraz więcej benefitów
Dodatkowe usługi dla pracowników

Kwota przeznaczana przez firmy na dodatkowe benefity dla pracowników wyniosła w zeszłym roku ponad 1300 złotych na jednego zatrudnionego. Zdaniem Benefit System pozwala to pracownikom zaoszczędzić sporo pieniędzy w skali roku. 

Pracodawcy informują natomiast, że będą nadal zwiększać budżet na pozapłacowe wynagrodzenia procownicze. Jak wynika z badań serwisu zarobki.pracuj.pl zatrudnionym najbardziej zależy na prywantej opiece medycznej i jest to też najczęściej spełnianie przez pracodawców życzenie. 

W drugiej kolejności pracodawcy oferują zatrudnionym pakiet ubezpieczeń na życie – otrzymuje je w tym momencie co trzeci pracownik. Na kolejnej pozycji znajdują się karnety uprawniające do wejść na obiekty sportowe lub rekreacyjne. Otrzymuje je do 16% pracowników. 

Z badania wynika, że pracodawcy coraz częściej dają zatrudnionym możliwość wyboru najbardziej dla nich korzystnego pakietu benefitów, nie narzucając jednego wybranego. Podnosi to poziom satysfakcji pracowników z działania firmy i staje się gwarancją, że zatrudnieni faktycznie skorzystają na ofercie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie