Coraz więcej ogłoszeń na portalach rekrutacyjnych

Prawdopodobnieństwo znaleznia zatrudnienia na portalach rekrutacyjnych jest coraz większe, a ich korelacja z rynkiem pracy coraz lepsza!

Coraz więcej ogłoszeń na portalach rekrutacyjnych
Rośnie skuteczność internetowych poszukiwań pracy
  • portale rekrutacyjne
  • poszukiwania pracy

Zdaniem dyrektora generalnego serwisu infoPraca w roku 2014 liczba ofert zatrudnienia na portalach rekrutacyjnych zdecydowanie wzrosła w porównianiu z latami poprzednimi, a co najważniejsze, zwiększyła się również ich skuteczność – większości aplikujących udało się umówić na przynajmniej jedną rozmowę kwalifikacyjną, a co trzeci z nich znalazł dzięki portalowi pracę.

 

Najwięcej ofert niezmiennie od paru już lat pojawia się w branży IT czy centrum usług wspólnych, jednak ze względu na stopniowy rozwój gospodarki pod względem wzrostu PKB, coraz więcej ogłoszeń pojawia się również w innych obszarach, przede wszystkim produkcyjnych.

 

Prawdziwy wysyp ofert zatrudnienia zaobserwować można przede wszystkim w okresie letnim ze względu na sezonowy charakter przemysłu spożywczego. 

 

Drugim najbogatszym w liczbę ogłoszeń o pracę okresem na portalach rekrutacyjnych jest czas przedświąteczny. Handlowcy poszukują przede wszystkich promotorów, sprzedawców gwiazdkowych ozdób czy... Świętych Mikołajów. Na portalach rekrutacyjnych trwa więc właśnie kolejny boom zatrudnienia.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie