Coraz większe przychody Facebooka

Nowy raport Facebooka wskazuje na rosnącą liczbę użytkowników korzystających z portalu i jego aplikacji na tabletach i smartfonach. 

Coraz większe przychody Facebooka
Facebook rośnie w siłę

Zaktualizowany raport finansowy z pierwszego kwartału bieżącego roku pokazuje, że Facebook zanotował przychody na poziomie 3,5 miliarda dolarów. Wyniki społecznościowego faowryta przeczą tym samym opiniom sceptyków twierdzących, że wraz z upływem czasu portal będzie tracił na popularności, wypierany przez nowe produkty.

Sukces osiągnęła również polityka zachęcania użytkowników do korzystania z portalu na urządzeniach przenośnych – to reklamy wyświetlane na mobilnym sprzęcie wygenerowały lwią część zysku Facebooka. 

Zgodnie z danymi opublikowanymi w raporcie, rośnie też liczba indywidualnych użytkowników Facebooka, wśród których tych korzystających mobilnie z portalu jest o 25% więcej niż jeszcze rok temu. Ponadto, 85% osób odwiedzających codziennie swoje konto, robi to na swoim tablecie lub smartfonie

Inwestujący wciąż w nowe produkty Mark Zuckerberg jest też właścicielem Instagrama, WhatsAppa i Messengera, za pomocą którego, według ostatnich informacji, przesłano ponad 45 miliardów wiadomości. Twórcy Facebooka mogą więc być spokojni o przychody generowane przez mobilne aplikacje.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ:
Wyszukiwarka Google odpowie na potrzeby posiadaczy urządzeń mobilnych »
Bankowość mobilna: co dają klientom aplikacje polskich banków? »
Płatności z aplikacją Facebooka »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie