Nowość dla graczy! Aż cztery gry zapowiadają premierę!

Jak informuje prezes polskiej firmy Bloober Team Piotr Babieno, aż cztery gry będą miały swoją premierę w 2016 roku. To nie lada gratka dla wielbicieli gier komputerowych!

Nowość dla graczy! Aż cztery gry zapowiadają premierę!
Bloober Team zapowiada cztery premiery gier

Polska spółka Bloober Team planuje premiery następujących gier:

  • "Layers of Fear" na Steam oraz konsolę Xbox One
  • "Scopophobia"
  • "Medium"
  • Oraz nieanonsowany wcześniej horror

Jak informuje prezes firmy: „Nadchodzący rok będzie z pewnością najważniejszy w historii spółki. Jeszcze nigdy jednego roku żaden z krajowych developerów nie anonsował takiej liczby premier”.

Gry komputerowe to aktualnie pomysł na bardzo zyskowny biznes. Liczby mówią same za siebie. Po uzykaniu przychodów na poziomie 1,1 mln zł, Bloomer Team w trzecim kwartale 2015 roku wypracował 0,39 mln zł zysku netto. Co za tym idzie, zysk operacyjny w tym okresie wyniósł 0,58 mln zł. Gry przyniosły firmie narastajaco zwiększenie przychodów aż do 5,4 mln zł – to wzrost aż o 15%! Zysk operacyjny wyniósł 0,76 mln zł.

Słów kilka o firmie Bloober Team

Bloober Team to polski producent gier komputerowych, który notowany jest również na giełdzie NewConnect z siedzibą zlokalizowaną w Krakowie. Firma tworzy gry na komputery osobiste, platformy Nintendo DS, Wii oraz PlayStation Vita. Bloober Team S.A. jest dotowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które współfinansowało grę Music Master Chopin.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie