Jak nie kupić za drogich produktów spożywczych w okresie świątecznym?

W okresie świątecznym sklepowe półki uginają się pod ciężarem jeszcze bardziej kolorowych i zachęcających produktów. Jak nie dać się nabrać na sztuczki sprzedawców?

Jak nie kupić za drogich produktów spożywczych w okresie świątecznym?
Rozsądne zakupy spożywcze na Święta
  • jak oszczędzać w Święta?

Święta to nie tylko czas poszukiwań prezentów dla bliskich, ale również wzmożonych zakupów spożywczych na przygotowanie wystawnej wieczerzy i posiłków na dwa kolejne dni świętowania.

 

Sklepy doskonale wiedzą, jak sprawić, by klienci kupili jeszcze więcej i jeszcze drożej niż planują, warto więc dokładnie przemyśleć listę świątecznych zakupów i nie dać się nabrać na triki sprzedawców

 

Przede wszystkim, jak radzą specjaliści, unikać należy produktów wystawianych na półkach na wysokości naszych oczu – tych, po które nie musimy się schylać ani sięgać wysoko ręką. To właśnie tam znajdują się najdroższe towary, których jakość wcale nie musi być lepsza od tych, które ułożone są niżej lub wyżej. 

 

Warto również czytać opisy na etykietach i unikać produktów, w których składzie znajduje się wiele substancji chemicznych i sztucznych wspomagaczy. 

 

Chcąc pozbyć się jak największej ilości towaru w okresie przedświątecznym, sklepy organizują wiele okazji i promocji, zachęcając klientów do zakupu dwóch rzeczy w cenie jednego lub skuszenia się na wielopak. Na tego typu okazje uważać trzeba szczególnie, cena jednego produktu jest bowiem często sztucznie zawyżana, by oferta promocyjna wydała nam się bardziej atrakcyjna. 

 

Na spożywcze zakupy najlepiej udać się z przygotowaną listą, starając się nie dać skusić kolorowym, szeleszczącym opakowaniom wystawianych na półkach produktów. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie