Droższy przejazd autostradą

Za przejazd autostradą łączącą Nowy Tomyśl z Koninem zapłacimy od 12 stycznia więcej niż dotychczas.

Droższy przejazd autostradą
Koszty podróży samochodem wzrastają

12 stycznia zaczną obowiązywać nowe stawki pobieranych za przejazd autostradą opłat. Wynosząca dotychczas 48 złotych kwota, jaką kierowcy pokonujący 149-kilometrową trasę A2 pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem, wzrośnie do 51 złotych - dodatkowa złotówka pobierana będzie na każdym z trzech odcinków.

Zwiększą się również opłaty dla pojazdów ponadnormatywnych i poruszających się z przyczepami. Reprezentująca spółkę wielkopolskich autostrad rzeczniczka zapewnia, że podwyżki mają związek z realizacją zaplanowanych na najbliższe lata inwestycji, które w całości pokrywane są z pieniędzy pozyskiwanych od kierowców za przejazd autostradą. 

Spółka podkreśla też, iż jest to pierwszy od 9 lat wzrost cen na wskazanym odcinku i przypomina, że stawki pozostawały na stałym poziomie pomimo szalejącej inflacji. 

Dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone na spłatę długów zaciągniętych w celu wybudowania drogi, umożliwić jej utrzymanie w dobrym stanie oraz zapewnić szeroko rozumiany komfort przejazdu autostradą.