Dziwna polisa ubezpieczeniowa, czyli jak wycenić ludzką nogę

Zastanawialiście się kiedyś jak dużą kwotę zdołalibyście zapłacić, aby otrzymać odszkodowanie za uszkodzenie swojej nogi? Ekstrawagancka polisa ubezpieczeniowa to nic nadzwyczajnego wśród światowych sław. Dziewne ubezpieczenia pojawiają się jednak coraz częściej.

Dziwna polisa ubezpieczeniowa, czyli jak wycenić ludzką nogę
Dla każdego coś...dziwnego

Wiele z nas spędza sporo czasu zastanawiając się czy wykupienie polisy ubezpieczeniowej jest rzeczywiście niezbędne. Ubezpieczenie zapewnia nam przede wszystkim spokój, ponieważ możemy w pewien sposób ochronić swój dorobek, bliskich czy cenne przedmioty, czy to o wartości materialnej czy sentymentalnej. Nikogo nie dziwi polisa ubezpieczeniowa na życie, samochodowa czy nieruchomości. Czasami jednak zdarzają się osoby, które pragną ochrony od nieco specyficznych zdarzeń lub na przykład czują potrzebę wykupienia polisy dla indywidualnej…części ciała. 

 

Celebryci wiodą prym w wymyślaniu nowych interesujących polis, bez których nie wyobrażają sobie swojego sławnego życia. Ich pomysły mogą wydawać się mocno przesadzone i ekstrawaganckie, jednak ich zarobki i kariera często zależą od wyglądu, sprawności czy talentu. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej od złamania, skręcenia czy innego poważnego urazu nogi czy ręki nie są niczym nadzwyczajnym wśród znanych sportowców czy gwiazd modelingu.  Piosenkarze ubezpieczają swoje głosy czy twarze, podobnie jak wielu aktorów, którzy bez swojego nieskazitelnego wyglądu mogliby stracić wszystko. Jeden ze sławnych krytyków kulinarnych, Egon Ronay, ubezpieczył swoje kubki smakowe, Tom Jones natomiast za wszelką cenę pragnął ochronić owłosienie na swojej klatce piersiowej. Różni ludzie, różne potrzeby.

 

Ochronę ważnego elementu kariery możemy zrozumieć, nawet biorąc pod uwagę ogromne pieniądze przeznaczane na nadzwyczajne polisy ubezpieczeniowe, których koszty sięgają milionów dolarów. Co jednak powiecie na popularne w Stanach Zjednoczonych ubezpieczenia od porwania przez kosmitów czy zniszczenia komina przez Świętego Mikołaja? W Wielkiej Brytanii natomiast odszkodowanie można otrzymać po wykupieniu polisy od spotkania trzeciego stopnia z ufoludkiem. Niedawno pojawiło się również ubezpieczenie od niepokalanego poczęcia, zajścia w ciążę podopiecznej podczas wakacyjnych kolonii, utraty domu po uderzeniu asteroidy lub od stresu wywołanego przegraną ulubionej drużyny piłkarskiej w światowych mistrzostwach. Dla chcącego, nic trudnego, a ubezpieczyciele tylko zacierają ręce, ponieważ każda polisa ubezpieczeniowa wykraczająca poza zdrowy rozsądek to spore wynagrodzenie. 

 

W dzisiejszych czasach można ubezpieczyć wszystko, ponieważ każdy z nas ceni inne rzeczy i wartości. Wszystko, czego potrzebujemy to wystarczająca ilość pieniędzy i…częściowy brak zdrowego rozsądku. Z drugiej jednak strony, bezpieczeństwo tak naprawdę jest bezcenne, każda polisa pozwala spać nieco spokojniej.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie