Fundusz Mieszkań na Wynajem już popularny

Na pytanie "wynająć czy kupić?". Bank Gospodarstwa Krajowego daje jasną odpowiedź. Fundusz Mieszkań na Wynajem to szansa na wysoki standard i zaufanego właściciela.

Fundusz Mieszkań na Wynajem już popularny
Szukasz taniego mieszkania na wynajem?

Fundusz Mieszkań na Wynajem to tegoroczna inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, której głównym celem jest zwiększenie dostępności dobrej jakości lokali mieszkalnych do wynajęcia w przystępnych cenach. Program rozpoczął swoją działalność w Poznaniu, gdzie na początku udostępnionych zostało 49 lokali. 

Pierwsze oferty wynajmu mieszkań spotkały się z ogromnym zainteresowaniem - Bank Gospodarstwa Krajowego otrzymał ponad 400 zgłoszeń chęci zamieszkania w lokalach z pierwszej puli. Wybrane w procesie weryfikacji osoby będą mogły wprowadzić się do nowych mieszkań na początku marca b.r.

Głównym założeniem programu jest ułatwienie zmiany miejscy zamieszkania młodym osobom i tym samym zwiększenie ich mobilności zawodowej. Dodatkowo, wynajem mieszkania od zaufanego organu państwowego daje więcej bezpieczeństwa niż od indywidualnego właściciela, który może okazać się niestabilnym partnerem.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to projekt, który zakłada udostępnienie nawet 20 tysięcy mieszkań w największych polskich miastach i ich aglomeracjach, między innymi

  • warszawskiej,
  • wrocławskiej,
  • trójmiejskiej,
  • krakowskiej, 
  • poznańskiej,
  • śląskiej i
  • łódzkiej

Aktualnie trwają analizy nowych lokali, które będą stopniowo udostępniane pod wynajem w latach 2015 - 2017

Poznańskie mieszkania, których łączna ilość w puli ma wynieść 124 to lokale oddane w standardzie "pod klucz". Zakwalifikowane osoby mogą liczyć na wyposażoną kuchnię i łazienkę, wykończone ściany i podłogi oraz oświetlenie. Ceny proponowanych mieszkań zaczynają się od 740 zł/mc (za kawalerkę z aneksem kuchennym) a kończą na 2130 zł/mc (trzy pokoje + kuchnia). Ceny zależą również od długości podpisanej umowy na najem.

Wszelkie informacje o inicjatywie oraz dostępnych mieszkaniach można znaleźć na stronie Funduszu. Znajdują się ceny, wysokość ewentualnych zaliczek, opisy mieszkań oraz warunki przystąpienia do programu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie