General Electric i duży plan zwolnień w Europie

Duże cięcia kadrowe planuje firma GE. Plan redukcji zatrudnienia dotyczy oddziałów we Francji oraz Szwajcarii.

General Electric i duży plan zwolnień w Europie
Sytuacja na europejskim rynku pracy

General Electric jest z całą pewnością jedną z największych firm na świecie. Kilka dni temu poinformowano o dużych planach, które dotyczą zwolnienia pracowników w Europie. Plan przewiduje, że w przeciągu dwóch następnych lat prawie 800 pracowników we Francji straci pracę. Poza tym aż 1300 pracowników GE w Szwajcarii czeka podobny scenariusz.

Plan zwolnień dotyczy przede wszystkim działów kadr, departamentów komunikacyjnych oraz wydziałów prawnych firmy.  Agencja Reuters informuje, że firma poinformowała już związki zawodowe. Jak zastrzega rzecznik korporacji jest to plan, który może jeszcze ulec zmianie.

Bardzo możliwe, że plan redukcji pracowników dotyczyć będzie także innych krajów Unii Europejskiej. Wiadomo na dzień dzisiejszy o oddziałach francuskich oraz szwajcarskich.
 

Dlaczego GE zwalnia pracowników?

Ma to związek z przejęciem energetycznego ramienia francuskiego Alstomu razem z 65 tysiącami pracowników. Jak można się domyśleć, spółka szuka aktualnie oszczędności.

Plan zakłada ograniczenie kosztów aż o 3 miliardy dolarów w przeciągu trzech najblizszych lat.
 

O General Electrics

General Electric (GE) jest amerykańską firmą z siedzibą główną w Fairfield. Przedsiębiorstwo działa między innymi w branżach produkcji maszyn i sprzętu, a także produkcji energii oraz ropy naftowej.  Aby uświadomoć sobie wielkość firmy, przytaczamy wyniki rankingów:

  • GE zajęła 27 miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie Global 500 magazynu Fortune w 2014 roku.
  • Firma zajęła siódme miejsce na liście największych przedsiębiorstw na świecie czasopisma Forbes w 2014 roku.

Korporacja działa również w naszym kraju. Na terenie Unii Europ[ejskiej zatrudnia około 95 tysięcy osób.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie