Google ostrzega przed hakerami

Google informuje, że codziennie 9 na milion kont pocztowych Gmail pada ofiarą ataku hakerskiego. Pamiętajcie, bezpieczeństwo w internecie to poważna kwestia.

Google ostrzega przed hakerami
Hakerzy wyłudzają dane do rachunków bankowych
  • Gmail
  • ataki hakerskie

Wraz z rozwojem Internetu i coraz szerszej oferty wirtualnych usług, również bankowych, wzrasta troska o bezpieczeństwo użytkowników w sieci

 

Pomimo wielu ostrzeżeń ze strony dostawców usług online i wciąż doskonalszych sposobów ochrony danych przed atakiem z zewnątrz, najnowsze badania przeprowadzone przez Google pokazują, że ofiarą ataku hakerów lub złośliwych aplikacji wymuszających dostęp do poufnych danych pada wciąż 9 na milion kont poczty Gmail dziennie. 

 

W opublikowanym właśnie raporcie Google zauważa, że szczególnie narażeni na włamanie są użytkownicy, których wirtualni znajomi doświadczyli hakerskiego ataku na swoje konto. Jedną z najpopularniejszych form wyłudzania danych jest bowiem wysłanie oficjalnie i wiarygodnie wyglądającej wiadomości email z niewzbudzającego podejrzeń źródła z prośbą o logowanie. W ten sposób hakerzy, a tych, według wskazań Google, najwięcej atakuje z Chin oraz Wybrzeża Kości Słoniowej, uzyskują dostęp do naszych danych bankowych, a często do samego konta online. 

 

Pamiętajmy, by w sieci zachować szczególną ostrożność, szczególnie jeśli których z naszych znajomych stał się ofiarą wirtualnego ataku. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie