Gwiazdkowy prezent dla dziecka

Grudniowe święta to dobry moment na spełnienie kilku dziecięcych marzeń. Jaki jest wymarzony prezent najmłodszych? Ile pieniędzy rodzice chcą przeznaczyć na jego zakup?

Gwiazdkowy prezent dla dziecka
Co najmłodsi chceiliby znaleźć pod choinką?
  • Święta Bożego Narodzenia

Mikołajki to pierwszy przystanek na drodze do tak wyczekiwanego, głównie przez najmłodszych, Bożego Narodzenia. Kuszące kolory i zapachy towarzyszące przygotowaniom do grudniowych świąt, silnie działają na dziecięcą wyobraźnię. Nic więc dziwnego, że to z myślą o dzieciach przygotowujemy najstaranniej dobrany zestaw upominków.

 

Przedstawiciele sieci sklepów SMYK zlecili przeprowadzenie badania wśród rodziców pociech w wieku do 14 lat dotyczące świątecznych upodobań ich dzieci.

 

  • Okazuje się, że ponad połowa ankietowanych rodziców przeznacza na gwiazdkowy prezent dla najmłodszych od 50 do 100 złotych.
  • Dzieci najbardziej ucieszą się z zabawek, w tym przede wszystkim z klocków czy też gier edukacyjnych, a w dalszej kolejności z odzieży i słodkości.
  • Wymarzony prezent zaledwie 5% dzieci to książka.

 

Badanie pokazało też, że najmłodsi mogą liczyć w znacznej większości na znaleznie pod choinką od 3 do 4 podarunków – jednym z nich będzie prezent od rodziców, pozostałymi upominki od dziadków i innych człónków rodziny. Święta, jak się okazuje, to wciąż dobra okazja, by nasze dzieci odrobinkę porozpieszczać.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie