Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Ile wynosi zaległe zadłużenie Polaków?

Posiadanie długu to nic nowego. Często jednak sytuacje losowe nie pozwalają nam na jego regularne spłacanie. Taki problem dotyka milionów Polaków. Czy wiesz ile wynosi zaległe zadłużenie w naszym kraju?

Ile wynosi zaległe zadłużenie Polaków?
Ponad 40 mld zaległych spłat Polaków

Nie będziemy owijać w bawełnę - większość z nas ma długi finansowe. Niektórzy większe, inni mniejsze, zapożyczamy się u rodziny czy znajomych, coraz częściej wybieramy banki lub firmy pożyczkowe. I każdy z nas ma inne powody, potrzeby czy problemy, które skłoniły nas do zaciągnięcia pożyczki.

 

Aktualne zaległe zadłużenie Polaków

 

Dług długowi jednak nierówny, ponieważ są wśród nas osoby, które problemów ze zwróceniem swojego zobowiązania nie mają. Inni niestety znajdują się w sytuacji bardziej skomplikowanej. Według danych przygotowanych przez BIG InfoMonitor, zaległości w spłatach zobowiązań finansowych Polaków sięgnęły w marcu rekordową wysokość, czyli 40,46 miliardów złotych

 

Sytuacja jednak wydaje się być przejściową, biorąc pod uwagę raporty bankowe, według których coraz więcej osób spłaca zaciągnięte kredyty czy pożyczki regularnie. Dodatkowo, wkroczyliśmy właśnie w okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym, który, podobnie jak ZUS, nadal są dla Polaków w związku z regulowaniem należności. 

 

Rekordzistą jest osoba, której aktualny dług wynosi 111,68 milionów złotych. Średnia wysokość zadłużenia Polaków wynosi 17 300 złotych, jednak 64% wszystkich osób ze zobowiązaniami ma do spłacenia kwoty niższe niż pięć tysięcy złotych

 

Rynek finansowy w coraz lepszej formie

 

Na koniec jednak dobre wiadomości. Dane rynkowe, oparte o wieloletnie analizy, wskazują, iż pomimo rekordowego długu Polaków, sytuacja ulega systematycznej poprawie. Zmniejsza się przede wszystkim wysokość kwoty kredytów zagrożonych, tak konsumenckich, która wynosi aktualnie 17,5 miliarda złotych, jak mieszkaniowych – 10,5 miliarda złotych. Maleje również odsetek przeciętnych kredytów spłacanych nieregularnie.

 

Za poprawiającą się sytuację można dziękować kilku ważnym czynnikom, z których naistotniejszym wydaje się być 25-letni okres udoskonalania systemu informacji kredytowej. Nie zapomnijmy również o polityce gospodarczej i monetarnej oraz systematycznie poprawianym nadzorze nad sektorem finansowym. 

 

Do przeczytania:

Jakie są konsekwencje niespłacenia chwilówki? »

Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK? »

Internetowy ranking polskich banków - kto wygrał? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie