Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Imigranci lekarstwem dla Polski?

Imigranci w liczbie co najmniej 140 tysięcy rocznie mogą uchronić nasz kraj przed katastrofą demograficzną

Imigranci lekarstwem dla Polski?
W dobie kryzysu demograficznego pomogą nam imigranci?
  • imigracja
  • niż demograficzny

Zdaniem analityków jedynie imigranci w liczbie co najmniej 140 tysięcy rocznie mogą uchronić nasz kraj przed katastrofą demograficzną

 

Od 2004 roku miliony rodaków wyjeżdżają w celach zarobkowych za granicę i, coraz bardziej asymilując się z zagranicznym środowiskiem, rzadko myślą o powrocie. Według prognoz ekspertów do 2 milionów Polaków przebywających obecnie poza granicami kraju niedługo dołączy kolejny milion, sytuacja gospodarcza nie zachęca bowiem do szukania pracy w Polsce

 

Co więcej, społeczeństwo z roku na rok robi się coraz starsze i nie ma przesłanek, by nagle mogło wejść i utrzymać się w fazie wyżu demograficznego. Imigranci mają pomóc Polsce w utrzymaniu bilansu, specjaliści twierdzą jednak zgodnie, że nie jesteśmy na ich przyjęcie gotowi. 

 

Z jednej strony brakuje nam instutycji państwowych, takich jak szkoły, szpitale czy urzędy, dostosowanych do potrzeb ludności napływowej. Z drugiej, chodzi wciąż o uprzedzenia i strach przed przybyszami z innych krajów. Imigranci przez wielu postrzegani są  jako obcy, którzy zajmują miejsca pracy Polakom.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie