Instagram zaprasza na zakupy

Popularny serwis Instagram zyskał nową usługę dzięki polskiej firmie - Likeandbuy.it zaprasza na zakupy poprzez zdjęcia.

Instagram zaprasza na zakupy
Podoba Ci się produkt na zdjęciu? Możesz go kupić

Wirtualne zakupy przenoszą się na Instagram dzięki twórcom start-upu Likeandbuy.it.

Fotograficzny serwis społecznościowy ma obecnie ponad 300 milionów użytkowników regularnie publikujących zdjęcia czy śledzących aktualizacje wrzucane przez znajomych lub najpopularniejszych celebrytów. Zdaniem autorów nowego start-upu Likeandbuy.it taka społeczność to duży potencjał biznesowy na linii zakupy – sprzedaż.

Wzorując się na amerykańskich firmach tego typu, trójka wspólników z Polski postanowiła umożliwić markom korzystającym z wizerunkowych dobrodziejstw Instagrama zakup pakietu dającego dostęp do platformy pozwalającej generować sprzedaż bezpośrednio ze zdjęć. Link umieszczony na profilu marki na Instagramie przeniesie użytkowników serwisu na stworzoną przez LikeandBuy.it stronę zakupową. Takim sposobem zainteresowani uzyskują nie tylko na wgląd w bogatą galerię zdjęć i polubienie wybranych pozycji, ale również na szybkie zakupy.

Start up Likeandbuy.it zadebiutował w maju tego roku, szybko zyskując rozgłos w serwisach społecznościowych. Do końca października na współpracę z firmą zdecydowało się 15 klientów, m.in. Inglot czy sklep modowy Mustache.pl.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie