Internetowy ranking polskich banków - kto wygrał?

Ranking polskich banków pokazuje coraz wyższy poziom jakości bankowości w naszym kraju. Który bank zwycięża w klasyfikacji?

Internetowy ranking polskich banków - kto wygrał?
Banki w Polsce dbają o klienta

Dzięki internetowi rozwiązywanie problemów stało się dla wielu z nas łatwiejsze. Niejednokrotnie dokonując wyboru lekarza czy przed kupnem samochodu, poszukiwaliśmy opinii w internecie. Stając przed decyzją wyboru banku także korzystamy z tego źródła. W związku z ogromną ofertą na rynku, przed podjęciem decyzji warto przeanalizować ranking polskich banków, a także konkretnych kont, kredytów czy lokat.

 

Wybór banku jest bardzo ważną decyzją, która może się odbić na naszych finansach. Dokonując analizy opinii użytkowników internetu, wiele stron prowadzi ranking polskich banków. Według badań przeprowadzonych przez firmę Expandi wraz z portalem wp.pl, najlepszym bankiem w 2012 roku został bank Inteligo. Firma Expandi przeprowadziła analizę wypowiedzi użytkowników dotyczącą 20 największych banków w Polsce na forach internetowych, blogach czy w komentarzach do artykułów, łącznie z ponad 250 źródeł. Wyboru dokonano na podstawie niemal 100 tys. wypowiedzi i połączono 12 miesięcznych raportów NetMonitor Banking Review, tworząc tym samym ranking polskich banków w 2012 roku. Według portalu na drugim miejscu uplasował się Deutsche Bank, a na trzecim miejscu znalazł się bank Millenium. 

 

Co roku „Newsweek” także prezentuje swój ranking polskich banków. Według ostatniego rankingu, opublikowanego w zeszłym roku, najprzyjaźniejszym „bankiem dla Kowalskiego” był MultiBank, przez co stał się liderem już drugi roku z rzędu. Na drugim miejscu uplasował się bank Millenium, który zdobył wiele punktów za umiejętność pozyskania i utrzymania klienta, a także komunikatywność. Kredyt Bank w stosunku do poprzedniego roku podskoczył z 8 miejsca i znalazł się na 4 pozycji. Analizując ranking możemy zauważyć, że Alior Bank spadł z drugiej pozycji w 2011 roku na 5 w roku 2012, co według magazynu było związane z zaniedbaniem jakości. 

 

Osobną klasyfikacją był ranking banków internetowych. Według Newsweeka najlepszym bankiem w sieci był Bank Millenium, a zaraz za nim mBank. Na trzecim miejscu uplasował się Inteligo. Dużym awansem okazał się bank Citi Handlowy, który z 16 pozycji w roku 2011 wskoczył na 5 miejsce oraz BZ WBK z pozycji 20 na 8. Jak zauważa Newsweek bankowość internetowa rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie!

 

Na wielu portalach możemy znaleźć rankingi, czy oceny banków, ze względu na daną usługę, której właśnie poszukujemy. Czy to lokata, konto czy kredyt bankowy, każdy bank ma w swojej ofercie co miesiąc do zaoferowania nowy atrakcyjny produkt. Możemy skorzystać z tego typu porównywarek internetowych, lecz nie zapominajmy o ogólnej ocenie banków, gdyż może to być relacja długoterminowa, której skutki będziemy mogli odczuć spoglądając na stan naszych finansów.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie