Jak kalkulator kredytowy oblicza miesięczną ratę?

Kalkulator kredytowy jako prosta forma pomocna przy porównywaniu ofert i obliczaniu kosztów kredytowych. Możesz już dziś sprawdzić, jak będzie wyglądała płatność Twojego zobowiązania kredytowego.

Jak kalkulator kredytowy oblicza miesięczną ratę?
Decyzja kredytowa bez wychodzenia z domu?

W dzisiejszych czasach technologia internetowa oferuje nam wiele ułatwień w każdej sferze życia. Do niedawna starając się o kredyt i chcąc porównać oferty kilku banków, musieliśmy udać się do poszczególnych placówek. Dziś prostszym rozwiązaniem jest internetowy kalkulator kredytowy, dzięki któremu nie tylko poznamy zestawienie ofert bankowych, ale także obliczymy koszty kredytu i otrzymamy spis rat kredytowych, czy to dla opcji stałych rat czy malejących.

 

Internetowy kalkulator kredytowy obliczy za nas rzeczywistą stopę oprocentowania, czyli taką, która zawiera wszystkie koszty kredytu, poza oprocentowaniem podstawowym, i pomoże dokonać nam wyboru na podstawie faktycznych danych. Dziś nawet bez wychodzenia z domu możemy dokonać wyboru oferty kredytowej i sprawdzić, jak będzie wyglądała płatność rat oraz jaką wartość kredytu będziemy musieli oddać na koniec okresu.

 

Niejednokrotnie zastanawialiśmy się zapewne jak działa taki kalkulator kredytowy. Po pierwsze, istnieje wiele podobnych porównywarek i wiele storn internetowych, czy to banków, portali finansowych i innych, które posiadają opcję kalkulatora. Nie musimy się martwić, że będziemy mieli trudności ze znalezieniem kalkulatora w internecie, gdyż wpisując w naszą wyszukiwarkę szukane przez nas wyrażenie, z pewnością pojawi się wiele stron, na których znajdziemy kalkulator kredytowy. 

 

Aby dany kalkulator kredytowy mógł obliczyć naszą ratę, będziemy musieli posiadać pewne dane. Przykładowo dla kredytu hipotecznego musimy wiedzieć na jaką kwotę chcemy zaciągnąć kredyt, podać okres na jaki zamierzamy wziąć kredyt,  czy wpisać kwotę zarobków jakie osiągamy. Dla dokładniejszego wyliczenia rat niektóre kalkulatory zapytają nas także o wartość nieruchomości, jaką pragniemy zakupić, czy rodzaj rynku zakupu mieszkania lub domu. W ten sposób jednym kliknięciem otrzymamy wynik przedstawiający odpowiednią dla nas ofertę. 

 

Kalkulator kredytowy może nam przedstawić zestawienie ofert zgodnie z danymi, które wpiszemy w jego pola albo po prostu obliczyć nam raty kredytu. Poza kalkulatorami prezentującymi oferty banków, znajdziemy kalkulatory ogólne, wyliczające nam raty. Gdy już znajdziemy odpowiednią ofertę, korzystając z kalkulatora możemy zobaczyć jak będzie wyglądała spłata naszego kredytu. W takim przypadku będziemy musieli znać wartość kredytu, okres, oprocentowanie oraz rodzaj rat. Po wpisaniu tych danych, możemy zauważyć wartość poszczególnych rat wraz z odsetkami i innymi opłatami.

 

Kredyt jest zobowiązaniem mogącym mieć wpływ na nasze życie, szczególnie jeśli jest to wysokie zobowiązanie, takie jak kredyt mieszkaniowy. Z tego względu przed podjęciem decyzji powinniśmy korzystać z takich urządzeń jak kalkulator kredytowy, aby dokonać porównania ofert kredytowych oraz obliczyć wartość rat czy kosztów kredytu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie