Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Jak kalkulator kredytowy wpływa na decyzje pożyczkowe klientów?

Kalkulator kredytowy jest popularnym narzędziem porównywania kosztów kredytowych, dostępnym przez internet.

Jak kalkulator kredytowy wpływa na decyzje pożyczkowe klientów?
Najlepszy kredyt – tylko kalkulator kredytowy?

Szczególnie w ostatnich latach kalkulator kredytowy zyskał na popularności, a to przede wszystkim za sprawą powszechności internetu i poszukiwania coraz to łatwiejszych rozwiązań w każdej sferze naszego życia. W związku z szeroką ofertą kredytową dostępną na rynku, kalkulator kredytowy może stanowić ogromną pomoc w wyborze właściwego kredytu, z najkorzystniejszymi warunkami,  a przede wszystkim dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości.

 

W internecie możemy znaleźć wiele kalkulatorów, w których możemy dokonać porównania kredytów hipotecznych, gotówkowych, samochodowych, a ponadto pożyczek, które nie zaliczają się do kredytów. Kalkulator kredytowy jest dokładnym narzędziem,w którym przed otrzymaniem zestawienia kosztów i rat będziemy  musieli wypełnić kilka pól. Wyniki dotyczące ofert w kalkulatorze będą zależne od celu związanego z kwotą kredytu, czasu w jakim zamierzamy spłacić kredyt, typu rat, które mogą być równe bądź malejące, a także waluty kredytu. W przypadku kredytu hipotecznego będziemy musieli w wielu kalkulatorach wypełnić pole dotyczące celu, i może to być kredyt na budowę domu, czy  jego zakup. Ponadto zostaniemy zapytani o rodzaj rynku, czy to wtóry lub pierwotny, a także wartość nieruchomości i przedmiot zakupu. Możemy także znaleźć kalkulator kredytowy, który zbada naszą zdolność kredytową. Oczywiście niektóre kalkulatory posiadają o wiele prostszą konstrukcję, ale im dokładniejszy kalkulator, tym oferta będzie lepiej dobrana do naszych potrzeb. 

 

Po wypełnieniu wszystkich informacji, otrzymamy wiadomość o kosztach kredytu i ile pieniędzy będziemy musieli zwrócić na koniec. Za pomocą kalkulatora możemy dokonywać symulacji wielu kredytów i ostatecznie dokonać wyboru oferty. Przykładowo dokonując porównania ofert kredytowych, otrzymamy informację o harmonogramie spłat, odsetkach i ratach. Ponadto inne kalkulatory pokażą nam poszczególne oferty banków i w ten sposób możemy wybrać najlepszą dla nas ofertę. Przykładowo kredyt na 20 lat na kwotę 300 tys.złotych według porównywarek otrzymamy w Getin Banku, a następnie ING i BGŻ.

 

Kalkulator kredytowy wpływa niewątpliwie na decyzje kredytobiorców. Ze względu na szeroką ofertę kredytową oraz trudność w wybraniu najlepszych warunków, kalkulator kredytowy jest niewątpliwie narzędziem, które sprawdza się jako pomoc przy wyborze optymalnych warunków.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie